IV Konferencja Drogowo-Kruszywowa

W dniach 28.02.-1.03.2024 r. już po raz czwarty odbędzie się konferencja „Materiały, Surowce, Technologie – Wykorzystanie przy projektowaniu i budowie nawierzchni drogowych” corocznie organizowana przez redakcje czasopism „Magazyn Autostrady” i „Kruszywa”.

IV Konferencja Drogowo-Kruszywowa 2024

Budownictwo drogowe jest gałęzią branży budowlanej, która niewątpliwie jest jednym z podstawowych odbiorców kruszyw – nie tylko mineralnych. W zależności od rodzaju nawierzchni oraz kategorii nowo powstałej drogi, kruszywa stanowią 80–95% zużywanych surowców.

Podczas trzydniowego spotkania odbędzie się sześć sesji merytorycznych, debata tematyczna oraz wykład specjalny. Omówione zostaną takie tematy jak:
– wykorzystanie krajowych kruszyw w budowie i utrzymaniu dróg,
– nawierzchnie drogowe – zastosowanie wybranych materiałów i technologii,
– pozyskiwanie kruszyw oraz budowa i utrzymanie dróg a wykorzystanie maszyn i urządzeń.

Nie od dziś wiadomo, że efektywność każdej inwestycji drogowej uzależniona jest przede wszystkim od jakości stosowanych materiałów, ale również od kompetencji projektujących i wykonujących ją fachowców. Jako że dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa jest jednym z podstawowych czynników rozwoju gospodarczego, to na barkach jej twórców spoczywa ogromna odpowiedzialność. Dużą rolę w kreowaniu niezawodnej infrastruktury jest komunikacja pomiędzy jej wykonawcami a dostawcami najwyższej klasy surowców. Wiedza dot. dostarczanych materiałów i ich użycia stanowi tu kluczową kwestię.

IV Konferencja Drogowo-Kruszywowa jest odpowiedzią na potrzeby przedstawicieli branży drogowej i kruszywowej. Jej celem jest również integracja branż umożliwiająca wymianę doświadczeń.

Do udziału w Konferencji zapraszamy przedstawicieli:

  • firm wykonawczych i projektowych,
  • inwestorów i administracji drogowej,
  • firm produkujących materiały i dostarczających technologie dla branży drogowej,
  • kadry zarządzającej kopalniami kruszyw, cementowni i zakładów wapienniczych,
  • kadry inżynieryjnej kopalni kruszyw, cementowni i zakładów wapienniczych,
  • uczelni wyższych i instytucji.

Zobacz krótki film i sprawdź jak było w 2023 roku

III Konferencja Drogowo-Kruszywowa 2023

Zgłoszenia dla partnerów i uczestników edycji IV:
Anna Górska-Zychla,
a.gorska@elamed.pl, tel. 885 058 812

Strona wydarzenia: https://konferencjadrogowo-kruszywowa.elamed.pl/

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.