Rusza rozbudowa DK51 w Dobrym Mieście

Podpisano umowę na realizację rozbudowy ulic Olsztyńskiej i Grunwaldzkiej w ciągu DK51 w Dobrym Mieście. Wykonawcą zadania jest firma Strabag, która zaproponowała wykonanie prac za 18,8 mln zł w ciągu 12 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 16 grudnia do 15 marca).

Rusza rozbudowa DK51 w Dobrym Mieście

Zakres inwestycji

W ramach zaplanowanych działań rozbudowany zostanie odcinek DK51 w Dobrym Mieście o długości 630 m. Inwestycja obejmie poprawę geometrii drogi poprzez poszerzenie jezdni do 7 m, wzmocnienie konstrukcji istniejącej nawierzchni do nośności 11,5 tony na oś, a także korektę łuków pionowych i poziomych. Przebudowie ulegną również skrzyżowania i zjazdy, a w miejscu istniejącego skrzyżowania DK51 z ul. Cmentarną powstanie rondo. Ponadto przewidziano przebudowę kanalizacji deszczowej oraz budowę oświetlenia drogowego. Powstaną też chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, przejścia dla pieszych wraz z azylami oraz para zatok autobusowych. Inwestycja zostanie zrealizowana ze środków budżetu państwa.

źródło i fot.: GDDKiA

Przeczytaj również: Zwycięzcy minionych edycji – Konkurs Mostowy im. Maksymiliana Wolffa!

Wywiady

Marek Makowski: Ważne są regularne spotkania i wymiana doświadczeń

Marek Makowski, Przewodniczący Krajowej Rady Zarządców Dróg Powiatowych, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” koncentruje się na tematyce zarządzania infrastrukturą drogową na poziomie lokalnym w Polsce. Opowiada o wyzwaniach, celach i sukcesach związanych z działalnością Rady. Omawia także kwestie związane z tzw. modernizacją i bezpieczeńst...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.