Reklama

Rozpoczyna się projektowanie kładki dla pieszych w Głogoczowie

Od prac geodezyjnych i opracowania map terenowych rozpoczyna się projektowanie kładki dla pieszych w Głogoczowie, nad ruchliwym odcinkiem DK7 pomiędzy Krakowem i Myślenicami. Będzie to już trzecia kładka w tej miejscowości, która zastąpi przejście dla pieszych i tym samym poprawi bezpieczeństwo użytkowników ruchu.

Rozpoczyna się projektowanie kładki dla pieszych w Głogoczowie

Bezkolizyjnie na Zakopiance

DK7, popularnie nazywana Zakopianką, na odcinku od Krakowa do Głogoczowa jest bardzo ruchliwa. Z ostatniego Generalnego Pomiaru Ruchu (wykonanego w latach 2020/2021) wynika, że na odcinku Kraków - Mogilany porusza się średnio prawie 57,5 tys. pojazdów na dobę. Natomiast na odcinku od Mogilan do Głogoczowa ponad 52 tys. W godzinach porannych i popołudniowych szczytów komunikacyjnych ruch jest największy i wówczas przejście przez dwie jezdnie drogi jest szczególnie trudne i niebezpieczne. Wyprowadzenie ruchu pieszego ponad dwie jezdnie, wpłynie na znaczną poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu.  

To już trzecia taka inwestycja w Głogoczowie, nad DK7. Dwie kładki, oddalone od tej obecnie projektowanej o 1,5 km i 2,5 km, oddano do użytku w 2017 r.  

Nowa kładka ma być obiektem dwuprzęsłowym z podporą w pasie dzielącym dwie jezdnie Zakopianki. Powstanie kilkadziesiąt metrów dalej niż istniejące w tej chwili przejście dla pieszych. Przystanek autobusowy, zlokalizo...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.