Prefabrykowane wiadukty przejść ekologicznych nad drogą ekspresową S11 Koszalin – Bobolice

W artykule opisano produkcję prefabrykatów i montaż przejść dla zwierząt WE-41 i WE-45.7.

Obecnie w województwie zachodniopomorskim realizowana jest budowa drogi ekspresowej S11 Koszalin Zachód – węzeł Bobolice. Droga podzielona została na trzy odcinki realizacyjne. Pierwsze przetargi na projekty i budowę zostały ogłoszone w 2019 r., przy czym rok później dla każdego z odcinków zostały podpisane umowy na ich realizację.

Odcinki realizacyjne drogi S11 Koszalin Zachód – węzeł Bobolice:

  • Odcinek 1: węzeł Koszalin Zachód – węzeł Zegrze Pomorskie (z węzłem), realizowany przez firmę Budimex S.A.
  • Odcinek 2: węzeł Zegrze Pomorskie (bez węzła) – węzeł Koszalin Południe (z węzłem), realizowany przez firmę Mostostal Warszawa S.A.
  • Odcinek 3: węzeł Koszalin Południe (bez węzła) – węzeł Bobolice (z węzłem), realizowany przez firmy Mirbud S.A. oraz Kobylarnia S.A.

Droga S11 łączy środkowe wybrzeże Bałtyku z aglomeracją górnośląską. Zakres robót każdego z odcinków obejmuje między innymi: projekt i budowę węzłów drogowych, budowę lub przebudowę infrastruktury pieszych i rowerzystów, a także budowę wielu obiektów inżynierskich. Odcinek nr 3, o długości ok. 11,6 km, obejmuje wykonanie aż 13 obiektów inżynierskich, w tym dwóch wiaduktów ekologicznych, WE-41 oraz WE-45.7, których realizacja została finalnie powierzona firmie ABM Mosty Sp. z o.o.

Rys. 1. Pod...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Marek Makowski: Ważne są regularne spotkania i wymiana doświadczeń

Marek Makowski, Przewodniczący Krajowej Rady Zarządców Dróg Powiatowych, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” koncentruje się na tematyce zarządzania infrastrukturą drogową na poziomie lokalnym w Polsce. Opowiada o wyzwaniach, celach i sukcesach związanych z działalnością Rady. Omawia także kwestie związane z tzw. modernizacją i bezpieczeńst...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.