Nowa droga krajowa na Pomorzu

Ogłoszono przetarg na sporządzenie dokumentacji dla budowy nowej drogi krajowej do gminy Choczewo w woj. pomorskim. Umożliwi ona sprawny dojazd do regionu, w którym znajduje się preferowana przez inwestora lokalizacja elektrowni jądrowej. W ramach prac przygotowano m.in. materiały do dwóch wniosków o wydanie decyzji środowiskowych (zgodnie z podziałem na zadania). Warianty przebiegu drogi GDDKiA zaprezentuje podczas spotkań informacyjnych ze społecznością lokalną.

Nowa droga krajowa na Pomorzu

Obowiązki przyszłego wykonawcy

W ramach przygotowanej dokumentacji opracowana zostanie Koncepcja programowa z wariantowaniem przyszłej drogi krajowej, co pozwoli wybrać jej optymalny przebieg. Wykonane zostaną również badania i roboty geologiczne, hydrogeologiczne, geofizyczne i geotechniczne.

Przetarg

Postępowanie przetargowe dotyczy wykonania dokumentacji dla budowy nowej drogi krajowej. Od drogi ekspresowej S6 do znajdującej się w woj. pomorskim gminy Choczewo. GDDKiA na oferty czeka do 10 maja br.

Ocena ofert odbędzie się według kryterium ceny (60 proc.), a także doświadczenia zespołów: projektowego (20 proc.), środowiskowego (10 proc.) i geologicznego (10 proc.).

Droga będzie jednojezdniowa o parametrach klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego). Jest to klasa ob...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Marek Makowski: Ważne są regularne spotkania i wymiana doświadczeń

Marek Makowski, Przewodniczący Krajowej Rady Zarządców Dróg Powiatowych, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” koncentruje się na tematyce zarządzania infrastrukturą drogową na poziomie lokalnym w Polsce. Opowiada o wyzwaniach, celach i sukcesach związanych z działalnością Rady. Omawia także kwestie związane z tzw. modernizacją i bezpieczeńst...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.