Bezpieczne drogi samorządowe

18 lipca 2023 r. odbyło się pierwsze spotkanie Ogólnopolskiego Forum Administracji Dróg Publicznych pod hasłem „Bezpieczne drogi samorządowe”. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli samorządów, inżynierów drogowych, ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego oraz inne zainteresowane strony. Łącznie na wydarzenie zarejestrowało się blisko 280 osób.

I część spotkania

Podczas webinaru wygłoszono cztery referaty. Jako pierwszy wystąpił dr inż. Damian Iwanowicz z Politechniki Bydgoskiej, który wygłosił temat dotyczący sygnalizacji na drogach samorządowych. Wystąpienie miało na celu przedstawienie praktycznych zastosowań i ich korzyści. Następnie Rafał Dudziak, Kierownik Działu Zarządzania Produktem Centrum Projektowo-Technicznym ACO, wygłosił temat pt.: „Sposoby poprawy
bezpieczeństwa ludzi i innych użytkowników dróg samorządowych”.

II część spotkania

Jako pierwszy podczas drugiej części wydarzenia wystąpił Grzegorz Harkot, Dyrektor Marketingu firmy Lug Light Factory, który zaprezentował kodeks dobrych praktyk przy projektach modernizacji oświetlenia publicznego. Na koniec Jarosław Schabowski, Przewodniczący Zespołu ds. BRD przy OIGD, omówił wybrane urządzenia infrastruktury drogowej w świetle obowiązujących norm i przepisów.

Partnerzy wydarzenia

Partnerami wydarzenia były firmy: Centrum Projektowo-Techniczne ACO oraz Lug Light Factory. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Konwent Dyrektorów Zarządców Dróg Wojewódzkich, Krajowa Rada Zarządców Dróg Powiatowych oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dzięki ich zaangażowaniu wydarzenie stało się inspirującym i owocnym forum wymiany wiedzy na temat bezpieczeństwa na drogach samorządowych.

Podsumowanie

Wydarzenie to miało szczególne znaczenie, ponieważ bezpieczeństwo na drogach stało się jednym z kluczowych wyzwań dla samorządów w Polsce. Zwiększający się ruch, rosnąca liczba pojazdów, a także rozwój infrastruktury drogowej skłoniły do podjęcia działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na lokalnych drogach.

Podsumowując, Ogólnopolskie Forum Administracji Dróg Publicznych „Bezpieczne Drogi Samorządowe” było ważnym wydarzeniem, które pozwoliło na zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa na drogach. Wiedza i doświadczenie prelegentów oraz dyskusje podczas panelu dostarczyły cennych informacji i inspiracji dla uczestników, którzy będą mogli wykorzystać te informacje przy podejmowaniu działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa drogowego w swoich samorządach. Warto podkreślić, że tylko współpraca i zaangażowanie wszystkich zainteresowanych stron pozwolą na osiągnięcie realnych rezultatów w tym obszarze.

Już teraz zapisz się na kolejne webinary – TUTAJ!

Wywiady

Marek Makowski: Ważne są regularne spotkania i wymiana doświadczeń

Marek Makowski, Przewodniczący Krajowej Rady Zarządców Dróg Powiatowych, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” koncentruje się na tematyce zarządzania infrastrukturą drogową na poziomie lokalnym w Polsce. Opowiada o wyzwaniach, celach i sukcesach związanych z działalnością Rady. Omawia także kwestie związane z tzw. modernizacją i bezpieczeńst...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.