W Legionowie powstaje bezpieczne skrzyżowane pod torami

W Legionowie pod linią kolejową z Warszawy do Trójmiasta powstaje bezkolizyjne skrzyżowanie. Wiadukt kolejowy zastąpi przejazd na ul. Polnej/Kwiatowej i zwiększy bezpieczeństwo na kolei oraz ułatwi komunikację drogową. Inwestycję realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przy współpracy z Gminą Miejską Legionowo. Wartość robót, prowadzonych ze wsparciem środków unijnych POIiŚ, to blisko 32 mln zł.

W Legionowie powstaje bezpieczne skrzyżowane pod torami

Budowa przejazdu pod torami w Legionowie wpisuje się w działania Polskich Linii Kolejowych zwiększające bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym. Takie inwestycje realizowane są ze środków budżetowych, projektów unijnych, samodzielnie lub przy współpracy z samorządami.

W Legionowie w miejscu przejazdu kolejowo-drogowego ul. Polnej i ul. Kwiatowej rozpoczęła się budowa tunelu. Ciężki sprzęt zdemontował nawierzchnię i powstaje wykop pod konstrukcję. Dla pieszych przygotowane jest tymczasowe przejście przez tory zabezpieczone rogatkami i sygnalizacją świetlną. Utrzymany jest ruch pociągów na linii kolejowej Warszawa – Trójmiasto.

Nowy obiekt

Nowy obiekt zapewni komunikację pod linią kolejową. Piesi i rowerzyści skorzystają z chodnika i ścieżki rowerowej. Kierowcy pojadą pod torami bez ocz...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Michał Głowacki: Trudności są naturalne, ale ich pokonywanie jest źródłem dużej satysfakcji

Michał Głowacki, Dyrektor Generalny Linii Produktowej Kruszyw w Holcim Polska (dawniej Lafarge), w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” opowiada o swoich doświadczeniach zawodowych oraz ich wpływie na zarządzanie. Omawia wyzwania branży, takie jak: logistyka, potrzeby klientów, zrównoważony rozwój i problemy demograficzne. Podkreśla znaczen...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.