Reklama

Krzysztof Suchorz: Współczesne wyzwania branży kruszyw

Branża kruszywowa wydawała się dosyć bezpieczna i stabilna w ostatnich latach. Jak w obliczu obecnej pandemii widzi Pan jej przyszłość? Czy uda się wyjść obronną ręką z kryzysu, czy przewiduje Pan załamanie rynku?

Krzysztof Suchorz: O ile czeka nas spowolnienie gospodarcze, to trudno obecnie oszacować jego skalę. Możliwe, że w Polsce będzie ono płytsze niż w innych krajach europejskich. Budownictwo będzie jednak reagować z pewnym opóźnieniem. Obecnie realizowane są inwestycje zakontraktowane jeszcze przed pandemią, więc krytyczne będzie II półrocze. Możliwe spowolnienie w branży budowlano-montażowej, a więc również kruszyw, wpłynie negatywnie nie tylko na jej wyniki, ale również firm transportowych, kolei itp. Dlatego kluczowa jest aktywność państwa w pobudzaniu koniunktury. Pozwoli to firmom budowlanym odbudować portfele zamówień i poprawić płynność finansową, co jest szczególnie istotne w przypadku mniejszych podmiotów i podwykonawców.

Jakim przedsiębiorstwem dziś jest Lafarge? W jakich lokalizacjach jesteście Państwo obecni, ilu pracowników jest zatrudnionych? Jakie są główne produkty oferowane klientom?

Krzysztof Suchorz: Jesteśmy obecnie w Polsce od 1995 r. Obecnie nasze zakłady znajdują się w 51 różnych lokalizacjach w Polsce i zatrudniamy blisko 1500 pracowników. Naszymi głównymi produktami są oczywiście cement, beton i kruszywa. W ramach tych trzech obszarów pracujemy nad rozwojem różnych produktów, które mają zrewolucjonizować podejście do budownictwa. Tutaj mam na myśli np. beton zeroemisyjny czy kruszywa lekkie, kruszywa uzyskiwane z recyklingu np. budynków.

Lafarge często inicjuje akcje wspierania lo...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Jakie wymagania muszą spełnić plany ruchu kopalń odkrywkowych przed ich zatwierdzeniem przez WUG? Piotr Litwa: W działalności górniczej istnieje ściśle określone pojęcie „Planu ruchu zakładu”. Jest to opracowany przez przedsiębiorcę i zatwierdzony przez właściwego miejscowo dyrektora OUG dokument, na podstawie którego prowadzony jest ruch zakład...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.