KOSD Wrocław

KOSD Wrocław Sp. z o.o. to firma z polskim kapitałem i 67-letnim doświadczeniem w branży górniczej. Zlokalizowana jest niedaleko Wrocławia, w miejscowości Nasławice, w woj. dolnośląskim, położonej nieopodal drogi krajowej DK8.

Historia firmy sięga 1956 r., kiedy powołano Rejon Eksploatacji Kamienia we Wrocławiu funkcjonujący przy Wojewódzkim Zarządzie Dróg we Wrocławiu. W tamtym czasie zadaniem kopalni było dostarczanie surowca do budowy i remontów dróg. Obszar ten wciąż jest obecny w działalności firmy, jednak nie jest jedyny. Spółka stale się rozwija, szukając nowych rozwiązań i innowacyjnych technologii, stawiając na postęp. Istnieje duża świadomość tego, że zmiana to nieodłączny element rozwoju przedsiębiorstwa. Do tej pory serpentynit kojarzony był głównie z wykorzystaniem w branży drogowej i budowlanej. Obecnie wydobywany przez spółkę serpentynit antygorytowy znajduje o wiele więcej zastosowań.

Wydobycie

Wydobycie prowadzone jest ze złoża serpentynitu antygorytowego w Nasławicach, położonego w obrębie północnych zboczy wzgórz nasławickich. Eksploatacja prowadzona jest metodą odkrywkową przy zastosowaniu materiałów wybuchowych systemem ścianowym. Wyrobisko ma charakter wgłębny. Obecnie wydobycie prowadzone jest na pięciu poziomach eksploatacyjnych. Przy kopalni umiejscowiono także zakład przeróbczy, na którym kamień ulega rozkruszeniu i rozsianiu.

Produkcja prowadzona jest przy zastosowaniu:

  • dwóch niezależnych linii grysowych, z których każda może produkować asortyment do 22 mm;
  • czterech niezależnych linii do produkcji kruszywa o ciągłym uziarnieniu;
  • dwóch linii do produkcji kamienia do robót hydrotechnicznych, do frakcji 250 mm.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Michał Głowacki: Trudności są naturalne, ale ich pokonywanie jest źródłem dużej satysfakcji

Michał Głowacki, Dyrektor Generalny Linii Produktowej Kruszyw w Holcim Polska (dawniej Lafarge), w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” opowiada o swoich doświadczeniach zawodowych oraz ich wpływie na zarządzanie. Omawia wyzwania branży, takie jak: logistyka, potrzeby klientów, zrównoważony rozwój i problemy demograficzne. Podkreśla znaczen...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.