Reklama

Proekologiczne rozwiązania w budownictwie drogowym

25 października odbyło się trzecie spotkanie w ramach Ogólnopolskiego Forum Administracji Dróg Publicznych, tym razem pod hasłem „Proekologiczne rozwiązania w budownictwie drogowym”. Wydarzenie zgromadziło licznych przedstawicieli samorządów lokalnych, inżynierów drogowych, ekologów oraz specjalistów związanych z branżą drogową. Forum miało na celu omówienie nowatorskich i proekologicznych rozwiązań w budownictwie drogowym oraz wymianę doświadczeń i najlepszych praktyk.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się od wystąpienia przedstawicieli firmy TPA, Sławomira Bednarza oraz Pawła Klimaszewskiego, którzy zaprezentowali referat dotyczący wykorzystania materiałów z recyklingu w budownictwie drogowym. Omówili technologię mieszanek mineralno-asfaltowych z GRA, mieszanek MCE, oraz asfaltu modyfikowanego gumą. Następnie przemawiali Łukasz Dytrych, Wojciech Węzik oraz Jerzy Kwiecień z firmy PGE Ekosewis, którzy omówili proekologiczne produkty na bazie UPS dedykowane inżynierii lądowej.

W trakcie drugiej części spotkania wygłoszono kolejne dwa referaty. Pierwszy z nich został przedstawiony przez Przemysława Zaprzalskiego z Grupy RECYKL, który omówił wykorzystanie tekstyliów i re-granulatów SBR w nawierzchniach asfaltowych. Ostatnią prezentację pt. „Kompleksowa budowa sieci tras rowerowych i urządzeń UTO w województwie warmińsko-mazurskim” wygłosiły Izabela Litwińczyk-Wieczorek oraz Ewa Wojciechowska z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Podczas spotkania podkreślono istotę dalszej współpracy i wymiany doświadczeń między samorządami oraz podmiotami z branży drogowej. Forum wyraźnie przyczyniło się do zwiększenia świadomości i zaangażowania w zakresie proekologicznych rozwiązań w budownictwie drogowym, co umożliwi poprawę jakości życia mieszkańców oraz ochronę środowiska naturalnego.

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.