Reklama

S7 odc. węzeł Miechów (bez węzła) – węzeł Szczepanowice (bez węzła)

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S7 od węzła Miechów (bez węzła) do węzła Szczepanowice (bez węzła). Przedmiotowy odcinek zlokalizowany jest na terenie województwa małopolskiego, w powiecie miechowskim, na terenie miasta i gminy Miechów.

Posłuchaj materiału:

Odcinek węzeł Miechów (bez węzła) – węzeł Szczepanowice (bez węzła)stanowi fragment drogi ekspresowej S7 Warszawa – Rabka – Chyżne – Słowacja, tym samym będąc elementem sieci kompleksowej TEN-T. Umowę na realizację zadania podpisano w lutym 2021 r. Zamawiającym inwestycję jest GDDKiA w Krakowie, powierzająca inżynierię kontraktu firmie Multiconsult Polska, wykonawstwo FABE POLSKA, a projektowanie firmie Sweco Polska. Całkowita wartość kontraktu wynosi imponujące 162 440 189,83 zł. Projekt inwestycji został uwzględniony w perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020 i znajduje się na liście inwestycji wymienionych w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, z perspektywą do 2025 r. Jest to ważny krok w rozwoju infrastruktury drogowej, który będzie miał pozytywny wpływ na mobilność i rozwój regionu.

Zakres prac

Zakres prac obejmuje budowę odcinka drogi ekspresowej S7 od km 622+185,00 do km 627+500,00 o długości ok. 5,32 km, wzmocnienie podłoża gruntowego, budowę systemu odwodnienia drogowego, przebudowę istniejącej sieci dróg publicznych i dróg wewnętrznych będących w kolizji z realizowaną drogą ekspresową, budowę...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.