Reklama

Kompozyty FRP w branży mostowej

W mostownictwie pojawiają się nowe materiały pozwalające budować coraz lżejsze i bardziej wytrzymałe konstrukcje. Jednym z takich materiałów są kompozyty FRP, które przedstawi Paweł Kwiecień, rzecznik prasowy Mostostal Warszawa S.A.

Paweł Kwiecień: Kompozyty FRP w branży mostowej
W strukturach Mostostalu Warszawa znajduje się Dział Badań i Rozwoju, którego zadaniem jest poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań budowlanych. Proszę pokrótce opisać zadania, którymi dział się zajmuje – jak wygląda poszukiwanie nowych materiałów?

Paweł Kwiecień: Innowacyjność w biznesie to jedna z kluczowych wartości Mostostalu Warszawa, która jako pierwsza firma w całej branży budowlanej w Polsce powołała własny Dział Badań i Rozwoju. Funkcjonuje on od 2005 r. i zajmuje się poszukiwaniem oraz opracowywaniem technologii posiadających potencjał budowania przewagi konkurencyjnej spółki. Współpracuje przy tym z wieloma renomowanymi jednostkami badawczymi w Polsce i za granicą. Mostostal Warszawa, rozwijając nowe technologie, inwestuje nie tylko w rozwój firmy, ale, co ważniejsze, w rozwój polskiej myśli inżynierskiej. W swojej historii Dział Badań i Rozwoju zrealizował ponad 30 projektów badawczo-rozwojowych współfinansowanych z programów ramowych Komisji Europejskiej oraz funduszy strukturalnych zarządzanych przez agencje krajowe. Obecnie głównym obszarem prowadzonych prac jest zastosowanie kompozytów FRP w branży mostowej.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.