Reklama

Przemysław Kalitowski: Możliwe jest jeszcze lepsze projektowanie

Dr inż. Przemysław Kalitowski w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” omawia zaawansowanie technologiczne polskiego mostownictwa, swoje inspiracje architektoniczne oraz wyzwania konstrukcyjne, które motywują go do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Porusza także temat potencjału sztucznej inteligencji w optymalizacji projektowania mostów.

MOSTY_1_24_wywiad_Przemyslaw_KalitowskiDr inż. Przemysław Kalitowski

Podczas ostatniej edycji Seminarium Naukowo-Technicznego Wrocławskie Dni Mostowe (WDM) został Pan laureatem nagrody im. Mieczysława Rybaka przyznawanej przez ZMRP. Celem Nagrody jest promowanie osiągnięć w dziedzinie badań i wdrażania nowoczesnych technologii w budownictwie mostowym. Czym jest dla Pana to wyróżnienie?

Przemysław Kalitowski: Dla mnie − jako młodego naukowca − wyróżnienie przyznane przez Kapitułę nagrody im. Profesora Rybaka jest przede wszystkim dodatkowym potwierdzeniem obrania dobrego kierunku rozwoju naukowego. Jest też niezwykle motywujące, że osoby o ugruntowanej pozycji w środowisku mostowym − a w tym zarówno praktycy, jak i naukowcy − zauważyli i docenili mój wkład w prace badawcze i wdrożeniowe.

Co skłoniło Pana do wyboru kariery w branży mostowej? Co uważa Pan za najbardziej interesujące w tej branży?

Przemysław Kalitowski: Myślę, że to połączenie ciekawości z uwielbieniem do poszukiwa...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.