Reklama

MOTOmostowcy 2024

24-26 maja 2024 roku w Tleniu odbyło się XII spotkanie „MOTOmostowcy 2024” zorganizowane przez Wielkopolski Oddział ZMRP. Wydarzenie zgromadziło entuzjastów motoryzacji i mostownictwa z różnych zakątków Polski.

Tegoroczna trasa przebiegała przez malownicze tereny Borów Tucholskich i ich okolic. Pierwszym punktem był Wielki Kanał Brdy. Następnie, motocykliści ruszyli w stronę pomnika Bitwy pod Krojantami. To historyczne miejsce upamiętnia bitwę z 1939 r., w której polscy kawalerzyści starli się z niemieckimi siłami pancernymi. Zwiedzanie pomnika i krótki wykład na temat bitwy pozwoliły uczestnikom zanurzyć się w historii i poczuć ducha tamtych dni. Kolejnym przystankiem był Most Zwodzony w Małych Swornych Gaciach. Po krótkiej przerwie, grupa wyruszyła w stronę zapory w Mylofie. Zwiedzanie tego miejsca pozwoliło uczestnikom poznać jego historię oraz zobaczyć imponujące konstrukcje hydrotechniczne. Dalsza trasa prowadziła przez tereny dotknięte przez tornado w 2017 r. Przejazd przez borowiackie wsie Biała i Rzepiczna, z charakterystyczną drewnianą zabudową, dodał wycieczce uroku i nostalgii. Trasa wiodła przez malownicze lasy Tucholskiego Parku Krajobrazowego oraz Parku Narodowego Borów Tucholskich, gdzie drogi w większości były dobrze utrzymane, choć miejscami bardzo wąskie. Po pokonaniu 183 km, grupa dotarła z powrotem do ośrodka wypoczynkowego. Motocykliści pełni wrażeń i zadowolenia z udanej wycieczki, zakończyli dzień wspólnym ogniskiem i wymianą wrażeń z trasy. Wycieczka była nie tylko okazją do podziwiania pięknych krajobrazów, ale także do zgłębiania historii i tradycji regionu. Dzięki dobrej organizacji i wspaniałej atmosferze, uczestnicy mogli cieszyć się każdą chwilą spędzoną na trasie, a dla wielu z nich była to niezapomniana przygoda, którą będą wspominać przez długi czas.

Galeria

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.