Reklama

Dyntrans 2019

6-8 listopada 2019 r. w Jeleniej Górze odbyła się II Konferencja Naukowo-Techniczna Dynamika Obiektów Infrastruktury Transportowej Dyntrans.

Organizatorami wydarzenia były Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział we Wrocławiu oraz Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego, Katedra Mostów i Kolei Politechniki Wrocławskiej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

  • minister infrastruktury Andrzej Adamczyk,
  • marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski,
  • prezes Urzędu Transportu Kolejowego Ignacy Góra,
  • rektor Politechniki Wrocławskiej Cezary Madryas,
  • honorowy przewodniczący UIC Adam Wielądek.

W trakcie konferencji Dyntrans wygłoszono 19 referatów, których wysłuchało 80 uczestników. Zostały one podzielone na pięć sesji tematycznych. Poruszono wiele istotnych tematów, m.in.: dynamikę obiektów mostowych, tuneli, zagadnienia dynamiki kolei dużych prędkości, kontrolę drgań i monitoring konstrukcji.

Marek Salamak z Politechniki Śląskiej omówił BIM w inspekcji mostów. Jan Bień z Politechniki Wrocławskiej zaprezentował dynamiczne badania terenowe w diagnostyce i monitorowanie obiektów mostowych. Czesław Machelski (Politechnika Wrocławska) przybliżył uczestnikom oddziaływania dynamiczne pojazdów kolejowych na mostowe obiekty o kształcie łukowym. Dodatkowo Marek Szafrański z Politechniki Gdańskiej omówił wpływ sposobu odwzorowania pojazdu szynowego na odpowiedź dynamiczną przęsła mostowego.

Podczas konferencji uczestnicy mogli zapoznać się z potrzebami i wzajemnymi oczekiwaniami środowiska naukowego oraz gospodarczego w związku z przystosowaniem sieci kolejowej i sieci dróg do zwiększonych prędkości i obciążeń. Prelegenci zaprezentowali koncepcje metod obliczeniowych i pomiarowych, wyniki badań numerycznych i eksperymentalnych oraz prac wdrożeniowych.

fot. organizator

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.