Reklama

Nowe możliwości dzięki cyfrowym bliźniakom

Cyfrowe bliźniaki stają się jednym z najważniejszych trendów technologicznych w infrastrukturze transportowej! Cyfrowy bliźniak to cyfrowa reprezentacja fizycznego majątku trwałego, procesu lub systemu, jak również ich danych inżynierskich, co umożliwia użytkownikom zrozumienie i modelowanie ich wydajności. Są one stale aktualizowane danymi z wielu źródeł, co odróżnia je od statycznych modeli 3D.

Nowe możliwości dzięki cyfrowym bliźniakom

Podczas planowania, projektowania i budowy nowej drogi, mostu lub ich znacznej modernizacji cyfrowe bliźniaki projektu mogą zoptymalizować projekt zgodnie z wymaganiami operacyjnymi i zmniejszyć ryzyko opóźnienia budowy poprzez symulację. Wykonawcy, firmy budowlane oraz zarządcy dróg i mostów mogą wykorzystać cyfrowe bliźniaki, aby umożliwić zespołom projektowym lepszy wgląd w projekt.

Cyfrowe bliźniaki pozwalają również zarządcom i właścicielom zrozumieć konsekwencje decyzji projektowych na wczesnym etapie procesu i pomóc im osiągnąć lepszą wydajność w całym cyklu życia majątku trwałego. Dzięki nim właściciele i zarządcy mogą łatwiej zarządzać infrastrukturą, gdy dane z urządzeń podłączonych do Internetu Rzeczy (IoT), takich jak drony, dzięki ciągłym pomiarom umożliwiają śledzenie zmian majątku trwałego w czasie rzeczywistym i ich cyfrową reprezentację. Ta przejrzystość pomaga właścicielom ustalać priorytety i lepiej zarządzać procesem utrzymania lub modernizacji.

Korzystanie z dronów i robotów wraz z wizualizacją komputerową opartą na...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Arkadiusz Madaj: Jak pogodzić potrzeby gospodarcze i społeczne z chęcią zachowania historycznych obiektów?

Dr hab. inż. Arkadiusz Madaj, prof. PP, w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” szczegółowo omawia powody powołania oraz cele działania Zespołu ds. Zabytkowych Obiektów Mostowych, którego jest kierownikiem. Wskazuje również na potrzebę stworzenia rejestru obiektów wymagających ochrony, opracowania wzorcowych specyfikacji technicznych oraz zapew...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.