Reklama

Produkcja kruszyw foremnych – cz. II

Zgodnie z ideą produkcji kruszyw o podwyższonej zawartości ziaren foremnych w układzie z zamkniętym obiegiem selektywnego procesu posobnego przesiewania i rozdrabniania. Albo w układzie technologicznym z wibracyjnym przesiewaczem wielopokładowym wieloproduktowym zgodnie z opatentowanymi wynalazkami możliwe jest obniżenie zawartości ziaren nieforemnych z kilkudziesięciu procent do co najmniej 2-3% w każdej klasie ziarnowej. Nawet przy zwiększeniu szczelin oczek sita z 50% na 60-70% wielkości ziarna maksymalnego danej klasy można będzie wyeliminować prawie wszystkie ziarna nieforemne z produktów kosztem zwiększonego zawrotu w układzie. Po złączeniu wąskich klas ziarnowych możliwe jest również uzyskiwanie kruszyw o ciągłym zakresie uziarnienia.

Zaletą omawianych układów poza oszczędnościami energetycznymi i nakładami poniesionymi na większą liczbę kruszarek jest możliwość selektywnego wydzielania dowolnych klas ziarnowych. A także ziaren foremnych i nieforemnych w tych klasach bez zbytecznego ich przekruszania. Co niestety ma miejsce w tradycyjnych wielostadialnych układach. Warto także podkreślić, że frakcje składające się z ziaren nieforemnych mogą mieć zastosowanie w inżynierii wodnej czy architekturze budowlanej.

Obecnie w warunkach przemysłowych w technologicznych układach wielostadialnych przeróbki kruszyw mineralnych uzyskuje się kruszywa o zawartości ziaren foremnych powyżej kilkunastu lub kilkudziesięciu procent [1, 10].

*Zachowano ciągłość numeracji z I części artykułu.

KRU_2_21_technolo...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Sylwia Cichocka: Ćwierć wieku działalności ZDP w Koninie to suma dokonań wielu ludzi

Sylwia Cichocka, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Koninie, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” podsumowuje 25 lat działalności ZDP, opisując kluczowe osiągnięcia i plany na przyszłość. Podkreśla znaczenie inwestycji w infrastrukturę drogową, takich jak przebudowa kilkudziesięciu kilometrów dróg, modernizacja mostów oraz wprowadzenie rozw...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.