Reklama

Odpowiedź na Kilka uwag do artykułu nt. Mostu Uniwersyteckiego w Bydgoszczy

W materiale zawarto odpowiedź do artykułu Kilka uwag do artykułu nt. Mostu Uniwersyteckiego w Bydgoszczy opublikowanego w nr 1/2023 czasopisma „Mosty” - tutaj.

Dygresje przedstawione w artykule Kilka uwag do artykułu nt. Mostu Uniwersyteckiego w Bydgoszczy wskazują na różne postrzeganie pracy eksperckiej w kontekście analizy konstrukcji. Autor uwag ogranicza się wyłącznie do podejścia normowego, bez rozważenia możliwości wykorzystania aspektów naukowych, na których de facto normy są oparte. Znajomość Mechaniki Ośrodków Ciągłych (MOC), poparta doświadczeniem i aktualnymi możliwościami symulacji obliczeniowych, pozwala spojrzeć na konstrukcję ze znacznie szerszej perspektywy. Temat ten, dotyczący ekspertów inżynierskich kierujących się wyłącznie normami i ekspertów naukowych, którzy patrzą na konstrukcję przez pryzmat MOC, był poruszany zarówno podczas wspomnianego seminarium, jak i w publikacji, dlatego dziwi ponowne podnoszenie przez Autora tej samej kwestii. Niepokojący jednak najbardziej jest fakt, że Autor w swoim artykule [1] wskazuje kilka kwestii niezgodnych ze stanem faktycznym, a które powinny zostać wyjaśnione ponad wszelką wątpliwość.

MOS_2_23_Krzysztof_Wilde_ODPOWIEDZ_NA_KILKA_UWAG_DO_ARTYKULU_RYS_1Rys. 1. Ścieżka równowagi węzła 2201

Po pierwsze: należy zaznaczyć, że zobrazowany na wykresach...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.