Reklama

Nowe rozwiązania do zbrojenia nawierzchni umożliwiające szybką i pewną aplikację bez użycia emulsji bitumicznej

Drogi zamknięte z powodu remontów często utrudniają życie kierowcom i wszystkim osobom zaangażowanym w ich naprawę. SAINT-GOBAIN ADFORS CZ oferuje geosyntetyki zbrojeniowe jako rozwiązanie przedłużające żywotność nawierzchni asfaltowych.

Naprawy z użyciem zbrojenia wydłużają żywotność warstw asfaltowych nawet trzykrotnie i redukują ich przyszłe koszty utrzymania nawet o 50%. Aplikacja systemów ADFORS jest szybka, a dzięki wydłużonemu czasowi pomiędzy konserwacjami i naprawami przyczynia się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery. SAINT-GOBAIN ADFORS produkuje geosiatki z włókna szklanego w Litomyšlu w Czechach i dystrybuuje je w całej Europie i innych częściach świata.

GlasGrid® Rapid – aby skrócić czas remontu i zagwarantować jakość wzmocnienia

Szczególnym produktem, któremu ostatnio poświęcono wiele uwagi, jest GlasGrid® Rapid, który został opracowany z myślą o szybkich naprawach wielkopowierzchniowych i lokalnych. Ten specjalny kompozyt składa się z siatki szklanej powleczonej specjalnym polimerem oraz z włókniny, która jest już nasączona wysokiej jakości emulsją asfaltową. Warstwa asfaltu jest zabezpieczana od dołu folią, a na górze posypką piaskową. Rapid znacznie przyspiesza remont drogi, ponieważ wbudowana samoprzylepna warstwa asfaltu eliminuje potrzebę natryskiwania lepiszcza. Dzięki fabrycznemu nasączeniu wysokiej jakości emulsją zwiększamy również pewność prawidłowej instalacji geosyntetyku. Rapid doskonale klei się do podłoża. Te cechy są szczególnie istotne dla organów administracji i utrzymania dróg, ponieważ ich ekipy robocze mogą samodzielnie zainstalować geosiatkę i nie muszą już zlecać jej montażu wykonawcy. Aplikacja Rapid’a jest bardzo prosta – po ułożeniu zbrojenia na drodze zdejmujemy folię zabezpieczającą i dociskamy kompozyt do podłoża. Następnie bezpośrednio na to układamy nową warstwę bitumiczną. Warto podkreślić niewątpliwą zaletę materiału, który zapewnia bardzo wysoką przyczepność do podłoża, zapewniając bezpieczną aplikację bez niepożądanego falowania czy podwijania.

Doskonałe wiązanie oraz piasek na powierzchni zbrojenia eliminują ryzyko przyklejania się opon pojazdów budowlanych poruszających się po już ułożonej geosiatce. Rapid może być stosowany na wszystkich typach nawierzchni: starych, nowych, gładkich i frezowanych, na nawierzchniach asfaltowych, a nawet betonowych. W jakich sytuacjach warto sięgnąć po system RAPID by wzmocnić spękaną drogę?
– kiedy prace remontowe muszą być przeprowadzone szybko
– kiedy istnieje zagrożenie zmiennością pogody (np. remonty jesienno- zimowe
– kiedy nie mamy wykfalifikowanej brygady remontowej
– kiedy chcemy mieć pewność, że remontowany obszar ma być wzmocniony wysokiej jakości siatką i wysokiej jakości emulsją sczepną.

Priorytetem SAINT-GOBAIN ADFORS jest ochrona i troska o środowisko naturalne

SAINT-GOBAIN ADFORS zlecił niezależnej szwedzkiej firmie przeprowadzenie oceny cyklu życia typowej europejskiej autostrady z dwoma różnymi programami renowacji. Badanie miało na celu ocenę i ilościowe określenie pozytywnego wpływu na środowisko samoprzylepnej geosiatki GlasGrid® GG. Porównano dwa kilometrowe odcinki autostrady na przestrzeni 30 lat. Odcinek autostrady naprawiony bez zastosowania wzmocnienia drogi porównano z odcinkiem autostrady wyremontowanym z zastosowaniem geosiatki GlasGrid® GG. Badanie wykazało, że zastosowanie wzmocnień GlasGrid® GG zmniejszyło całkowitą emisję CO2 o prawie 20%, wydłużając okresy między naprawami nawierzchni, co odpowiada emisji 112 lotów powrotnych między Paryżem a Nowym Jorkiem. A mówimy tylko o 1 km autostrady w ciągu 30 lat jej użytkowania.
Przypominamy, że oferta SAINT-GOBAIN ADFORS obejmuje samoprzylepne geosiatki o wytrzymałości do 200 kN/m, kompozyty składające się z siatki i włókniny o różnej gramaturze. Kontaktując się z nami, mogą Państwo liczyć na pełne wsparcie konsultingowo-techniczne w doborze konkretnych rozwiązań.

Ing. Lucie Janková

źródło i fot.: Saint-Gobain

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.