Reklama

STRABAG: Haselsteiner Familien-Privatstiftung rozwiązuje umowę syndykatu z rosyjską spółką Rasperia, grupą UNIQA Raiffeisen

Notowany na giełdzie koncern budowlany STRABAG SE, 15 marca br., został powiadomiony przez swojego głównego akcjonariusza, fundację Haselsteiner Familien Privatstiftung [Prywatna Fundacja Rodziny Haselsteiner], o rozwiązaniu przez nią umowy syndykatu wiążącej ją z grupami UNIQA Raiffeisen oraz z Rasperia Trading Ltd., po tym jak zawiodły wszelkie podjęte starania zmierzające do przejęcia przez nią rosyjskich udziałów.

fot.: iStock

Umowa syndykatu obowiązywała od 2007r. i oprócz nominacji członków Rady Nadzorczej, obejmowała także koordynację wyników głosowań podczas Walnego Zgromadzenia.

„Zarząd koncernu z zadowoleniem przyjmuje podjętą przez głównego akcjonariusza – Haselsteiner Familien-Privatstiftung, decyzję o stworzenie przejrzystości dzięki rozwiązaniu umowy syndykatu. Jako zarząd jesteśmy gotowi podjąć wszelkie prawnie dopuszczalne kroki, służące ochronie przedsiębiorstwa przed poniesieniem jakiejkolwiek szkody. W aspekcie nałożonych aktualnie przez Wielką Brytanię i Kanadę sankcji odnosi się to w szczególności do wypłaty dywidendy. Co do aktywności firmy STRABAG na terenie Rosji, która przy 0,3 % udziale w produkcji koncernu, ma obecnie podrzędne znaczenie, zarząd podjął decyzję o zakończeniu działalności“, oświadczył Thomas Birtel, Prezes Zarządu STRABAG SE.

W obliczu nieskończenie wielkiej tragedii, dotkniętego wojną ukraińskiego społeczeństwa, firma STRABAG SE podjęła i sfinansowała szeroko zakrojone działania pomocowe, głównie na terenie najbardziej dotkniętych tym kryzysem krajów koncernu: w Polsce, Czechach, Słowacji oraz Republice Mołdawii. Zgodnie z naszym kodeksem wartości, inicjatywy te będą kontynuowane również w przyszłości przez akcjonariuszy, zarząd oraz pracowników grupy STRABAG SE.

Źródło : Strabag

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.