Reklama

Zapraszamy na nowe seminarium techniczne MostVIB25!

Impreza jest rozwinięciem wcześniejszych seminariów geotechnicznych a część zagadnień może być interesująca dla inżynierów róznych specjalności.

Wykład Profesora Wojciecha Radomskiego o awariach mostów na własne życzenie, ma wydźwięk uniwersalny. Podobnie jest z robotami rozbiórkowymi, których tylko część dotyczy mostów.

Kolejnym zagadnieniem jest dyskusja nad wymogiem pośredniego posadowienia mostów i próba zdefiniowania krytycznych wymagań w tym obszarze. Zagadnienie dotyczy technologii specjalnych jak kolumny DSM, ściany trenchmix , czy inne nowoczesne technologie odstające od standardowych posadowień palowych.

Panel dyskusyjny zostanie poświęcony koncepcji stworzenia prawa infrastrukturalnego, wypełniającego luki w budownictwie komunikacyjnym, które pozostawia prawo budowlane. Pomysłodawcą jest kierownik budowy tunelu w Babicy k. Rzeszowa (droga S-19), który zmaga się z wieloma problemami realizacyjnymi na tej budowie. Prezentacja doświadczeń praktyka, który ma w swoim dorobku również inne duże obiekty wydaje się interesująca. Zagadnienie jest szersze niż tylko tunele, przykładowo powszechna jest na kontraktach funkcja Inżyniera, której nie ma w prawie budowlanym. Podobnie praktyczny będzie występ przedstawiciela dużej firmy wykonawczej o BIM.

Ostatnia sesja to tematy typowo mostowe: przeglądy mostów, odkształcenia termiczne, zabytkowy wiadukt Poniatowskiego w Warszawie. Na koniec dłuższa prezentacja o cyfrowej korelacji obrazu (DIC), która jest bezkontaktową optyczną techniką służąca do pomiaru danych przemieszczenia, odkształcenia i przyspieszenia pełnego pola 3D przy użyciu obrazów z aparatów cyfrowych. Znajduje zastosowanie w bardzo różnych dziedzinach, od prozaicznych jak pomiar objętości hałd kruszywa, do przemieszczeń osuwisk czy diagnostyki lub inwentaryzacji skomplikowanych konstrukcji (maszty, mosty itp.). Dodatkowo przy użyciu dronów daje to niesamowite możliwości pomiarowe.

Szczegóły seminarium można znaleźć na stronie: https://MostVIB.edu.pl/
Dla subskrybentów przewidziano zniżkę 30% w opłacie konferencyjnej przy zgłoszeniu do 14 maja (opłata 453,58 PLN + VAT; kod rabatowy „ELAMED”):
Współorganizatorem spotkania są: Wydział Inżynierii Lądowej PW oraz Oddział Warszawski ZMRP.

Reklama

Wywiady

Arkadiusz Madaj: Jak pogodzić potrzeby gospodarcze i społeczne z chęcią zachowania historycznych obiektów?

Dr hab. inż. Arkadiusz Madaj, prof. PP, w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” szczegółowo omawia powody powołania oraz cele działania Zespołu ds. Zabytkowych Obiektów Mostowych, którego jest kierownikiem. Wskazuje również na potrzebę stworzenia rejestru obiektów wymagających ochrony, opracowania wzorcowych specyfikacji technicznych oraz zapew...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.