Reklama

Wymiana mostów między Częstochową a Opolem zapewni dobre podróże

Trzy przęsła mostu kolejowego z Krakowa umożliwią sprawny i bezpieczny przejazd pociągów przez Częstochowę w kierunku Opola. Pierwsza konstrukcja jest montowana w Częstochowie Gnaszyn. Elementy wykorzystane będą także na szlaku Częstochowa Gnaszyn – Częstochowa Stradom. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na prace mostowe przeznaczyły ponad 10 mln zł ze środków budżetowych.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymieniają konstrukcje mostu kolejowego w Częstochowie Gnaszyn. Tędy kursują pasażerskie składy m.in. do Warszawy, Opola i Wrocławia oraz pociągi towarowe. Poza montażem przęsła, przewidziano wzmocnienie i wykonanie nowych przyczółków oraz wymianę toru. Stalowe przęsło przyjechało z Krakowa i pochodzi z mostu kolejowego nad Wisłą. Po zakończeniu robót na jednym torze, prace są realizowane na sąsiednim. Ruch pociągów jest utrzymany. Zakończenie robót i dwutorową jazdę zaplanowano w grudniu.

Przebudowę mostu PLK łączą z pracami na szlaku Blachownia – Częstochowa Gnaszyn. Takie rozwiązanie maksymalnie ogranicza zmiany na kolejowych trasach. Wzmacniane jest podtorze, prace prowadzone są przy nasypach i odwodnieniu. Roboty za ponad milion zł zapewnią utrzymanie jak najlepszych parametrów linii.

Na szlaku Częstochowa Gnaszyn – Częstochowa Stradom wymiana przęsła na moście kolejowym zacznie się w marcu. Zostaną wykorzystane dwa stalowe przęsła z mostu krakowskiego. Zadanie zakończy się w październiku 2022 roku.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.