Reklama

Uroczyste otwarcie ronda w Przyłęku

21 listopada 2022 roku, uroczyście otwarto przebudowane na rondo skrzyżowanie w Przyłęku.

Po pół roku prac związanych z przebudową skrzyżowania przy drodze wojewódzkiej nr 305 w Przyłęku inwestycja Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich została oddana do użytku. Podczas otwarcia Andrzej Roszkowski właściciel firmy Bero wręczył Pawłowi Katarzyńskiemu Dyrektorowi WZDW w Poznaniu, końską podkowę, znalezioną w trakcie budowy na pierścieniu ronda.

Otwarcie ronda

W uroczystości uczestniczyli m.in. wicemarszałek Wojciech Jankowiak, dyrektor WZDW Paweł Katarzyński, wykonawca – przedstawiciel firmy Strabag, poseł na sejm RP Jakub Rutnicki i Krzysztof Paszyk, senator Jan F. Libicki, starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński wraz z wicestarostą Marcinem Bramborem, burmistrz Włodzimierz Hibner wraz z wiceburmistrz Adrianną Zielińską, przewodniczący RM Marek Ratajczak wraz z kolegami radnymi, samorządowcy, przedsiębiorcy i mieszkańcy. Podczas spotkania, Andrzej Roszkowski właściciel firmy Bero wręczył Pawłowi Katarzyńskiemu dyrektorowi WZDW w Poznaniu, końską podkowę, znalezioną w trakcie budowy na pierścieniu ronda.

Od czerwca 2022 roku mieszkańcy okolicznych miejscowości musieli się liczyć z nieudogodnieniami i utrudnieniami w miejscu, gdzie drogę wojewódzką (która prowadzi m.in. do autostrady A2 oraz DK 92) łączyło się z tak zwaną „małą obwodnicą Nowego Tomyśla”. Prace, jednak dobiegły już końca. Dodatkowo wykonawca inwestycji, firma Strabag w ubiegłą środę zlikwidowało ruch wahadłowy.

W ramach tej inwestycji wykonano:

  • przejścia dla pieszych oraz drogę rowerową, które zostały doświetlone,
  • na dojazdach do ronda zamontowano znaki aktywne,
  • na samym rondzie pojawiły się bariery energochłonne.

Wartość całego kontaktu wyniosła ostatecznie aż 5,1 mln złotych.

źródło i fot.: WZDW

Wywiady

Arkadiusz Madaj: Jak pogodzić potrzeby gospodarcze i społeczne z chęcią zachowania historycznych obiektów?

Dr hab. inż. Arkadiusz Madaj, prof. PP, w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” szczegółowo omawia powody powołania oraz cele działania Zespołu ds. Zabytkowych Obiektów Mostowych, którego jest kierownikiem. Wskazuje również na potrzebę stworzenia rejestru obiektów wymagających ochrony, opracowania wzorcowych specyfikacji technicznych oraz zapew...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.