Reklama

S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn, odc.: węzeł Podborze (z węzłem) – węzeł Śniadowo (bez węzła)

Projekt i budowa drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn, odcinek Węzeł Podborze (z węzłem) – węzeł Śniadowo (bez węzła) na długości około 19,463 km [S61] + 3,0 km [S8] + 3,57 km [klasy G] jest jednym z sześciu kontraktów realizacyjnych, na które została podzielona droga S61 na odcinku Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn.

Zamawiającym inwestycję jest GDDKiA, Oddział w Białymstoku, a inżynierem kontraktu została firma MGGP S.A. Umowę z wykonawcą, firmą POLAQUA Sp. z o.o., podpisano 8 stycznia 2020 r.

Roboty związane z realizacją Kontraktu zostały rozpoczęte 15 grudnia 2021 r., zostaną ostatecznie ukończone do 7 sierpnia 2024 r.

W realizację Kontraktu zaangażowany był zespół 22 Projektantów, łącznie około 400 pracowników zatrudnionych przez Wykonawcę i jego Podwykonawców oraz około 40 osób personelu Inżyniera Kontraktu. Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności UE w ramach działania 3.1.: Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T, oś priorytetowa III: Rozwój Sieci Drogowej TEN-T i Transportu Multimodalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość całkowita projektu wynosi 842 910 028, 43 zł.

Opis inwestycji

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S61 na odcinku: od km 0+000,00 do km 19+462,37, S8 na odcinku: od km 550+507,30 do km 553+500,00 oraz połączenie pomiędzy S61 a DW 627 na odcinku: od km 0+000,00 (węzeł Komorowo) do km 3+562,67 (skrzyżowanie z DW 627). Powyższe odcinki są zlokalizowane na terenie województwa mazowieckiego w powiatach: ostrowskim i ostrołęckim, na terenie gmin: Ostrów Mazowiecka, Stary Lubotyń i Czerwin. Projekt jest częścią I paneuropejskiego korytarza transp...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Arkadiusz Madaj: Jak pogodzić potrzeby gospodarcze i społeczne z chęcią zachowania historycznych obiektów?

Dr hab. inż. Arkadiusz Madaj, prof. PP, w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” szczegółowo omawia powody powołania oraz cele działania Zespołu ds. Zabytkowych Obiektów Mostowych, którego jest kierownikiem. Wskazuje również na potrzebę stworzenia rejestru obiektów wymagających ochrony, opracowania wzorcowych specyfikacji technicznych oraz zapew...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.