Reklama

Ponowiono przetarg na rozbudowę odcinka drogi krajowej nr 65

Do 18 października br. GDDKiA czeka na oferty wykonawców zainteresowanych rozbudową blisko 6 kilometrów DK65 na odcinku Olecko – Gąski. Jedynym kryterium oceny ofert będzie cena. Na realizację zadania wykonawca robót będzie miał 16 miesięcy. Do tego terminu nie wlicza się okresów zimowych liczonych od 16 grudnia do 15 marca.

Ponowiono przetarg na rozbudowę odcinka drogi krajowej nr 65

Dlaczego unieważniono poprzedni przetarg?

Wartość najkorzystniejszej oferty przewyższyła kwotę, którą GDDKiA planowała przeznaczyć na sfinansowanie rozbudowy tego odcinka. Dlatego też, na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, unieważniono postępowanie przetargowe.

Co zostanie wykonane?

Zakres zadania obejmie wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni o dopuszczalnym nacisku 11,5 t/oś i szerokości 8 m. W ramach inwestycji zostaną zlikwidowane nienormatywne łuki pionowe i poziome, rozbudowane będą trzy skrzyżowania. Powstanie chodnik o długości ponad 700 m, trzy przejścia dla pieszych oraz sześć zatok autobusowych. Przebudowie ulegną przepusty oraz obiekt mostowy. Inwestycja powstanie ze środków budżetu państwa. 

Cel inwestycji

Głównym celem planowanej inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, warunków komunikacyjnych oraz dostosowanie parametrów drogi do przenoszenia obciążeń 11,5 t/oś. Poprawa geometrii drogi i jej równości przyczyni się do zwiększenia komfortu jazdy podróżujących. Na poprawę bezpieczeństwa wpłynie rozbudowa skrzyżowań zwykłych do skrzyżowań skanalizowanych wraz z budową oświetlenia oraz budową dodatkowych pasów ruchu do skrętu w lewo na wlotach drogi krajowej. Przejścia dla pieszych wraz z budowanymi chodnikami przy skrzyżowaniach umożliwią bezpieczne korzystanie przez pieszych z zatok autobusowych i komunikacji publicznej.

źródło i fot.: GDDKiA

Przeczytaj również: Budowa obwodnicy Sztabina

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.