Reklama

Nowoczesne programy wspomagające projektowanie mostów. Skrócona analiza

W artykule opisano programy komputerowe, które są obecnie używane do wspomagania procesu projektowania mostów.

Projektowanie mostów to zadanie o ogromnym znaczeniu dla bezpieczeństwa i funkcjonalności infrastruktury krajowej. Aby zapewnić nośność, trwałość i spełnienie wszystkich wymagań formalnych zawartych w prawie budowlanym i normach projektowych, inżynierowie korzystają z zaawansowanych programów komputerowych. Te nowoczesne narzędzia umożliwiają precyzyjne analizy, symulacje oraz optymalizację parametrów techniczno-ekonomicznych, co przyczynia się do poprawnego projektowania mostów.

ANSYS CivilFEM

ANSYS CivilFEM jest jednym z bardziej zaawansowanych z programów do analizy konstrukcji mostów. Wykorzystuje skomplikowane procedury numeryczne bazujące na metodzie elementów skończonych (MES), pozwalając na budowanie wiarygodnych modeli obliczeniowych ustrojów nośnych mostów. Program ten umożliwia analizę statyczną, dynamiczną, termiczną i sejsmiczną mostów, co pozwala na uwzględnienie różnorodnych obciążeń i oddziaływań, którym poddawane są te konstrukcje.

LUSAS Bridge

LUSAS Bridge to wszechstronny program do analizy i projektowania mostów, który umożliwia elastyczną i precyzyjną symulację komputerową zachowania się pod obciążeniem obiektów inżynierskich. Umożliwia analizę statyczną i dynamiczną, oferując przy tym różnorodne modele materiałowe. Dzięki temu inżynierowie mogą ocenić wytrzymałość, nośność oraz zachowanie mostów pod wpływem różnych obciążeń i warunków środowiskowych.

MIDAS Civil

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.