Reklama

Janusz Rymsza: Funkcjonalizm – nowy styl w mostownictwie wywiad z dr. hab. inż. Januszem Rymszą, prof. IBDiM

Naukowiec i praktyk wyróżniany za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie budownictwa dr hab. inż. Janusz Rymsza, prof. IBDiM, znany jest jako znamienity specjalista pełnego zakresu robót mostowych. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji projektanta i kierownika budowy obiektów inżynierskich. W swoich działaniach zajmuje się głównie aspektem bezpieczeństwa obiektów inżynierskich. Stale podkreśla, m.in. na przykładzie wiaduktu Polcevera, że mosty pełnią ważną funkcję użytkową i służą przede wszystkim do bezpiecznego przeprowadzania ruchu komunikacyjnego. W rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” wypowiada się o swoim podejściu do innowacyjności i nowych technologii oraz o tym, jak postrzega świadome poświęcenie standardowej procedury budowlanej na rzecz estetyki mostów. Zapowiada także powstanie nowego stylu w mostownictwie, tzw. funkcjonalizmu.

Janusz Rymsza: Funkcjonalizm – nowy styl w mostownictwie wywiad z dr. hab. inż. Januszem Rymszą, prof. IBDiM
Mostami zajmuje się Pan już od ponad 30 lat. Na przestrzeni tego czasu – jak Pańskim zdaniem zmieniało się polskie mostownictwo?

Janusz Rymsza: W ciągu ostatnich 30 lat w Polsce dużo się zmieniło. Zmiany nie ominęły mostownictwa. Już w 1997 r. w Ustawie Prawo budowlane wpisano podstawowe wymagania techniczne dotyczące obiektów budowlanych. Przepisano je dosłownie z unijnej dyrektywy Rady z 1989 r. W 2000 r. minister właściwy ds. transportu wydał rozrządzenie w sprawie drogowych obiektów inżynierskich, ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.