Reklama

III Forum Dni Asfaltu

18-20 marca br. odbyło się III Forum Dni Asfaltu, będące kontynuacją cyklu konferencji poświęconych technologiom asfaltowym, którego organizatorem jest Polski Kongres Drogowy. Tegoroczne wydarzenie skupiło uwagę na aktualnych wyzwaniach oraz innowacjach w sektorze asfaltowym.

Najważniejsze firmy sektora asfaltowego wraz z ekspertami i przedstawicielami instytucji państwowych spotkały się w Żninie, aby omówić tematykę związaną z rynkiem budownictwa drogowego, trwałością nawierzchni asfaltowych oraz ochroną środowiska. Pierwsza sesja merytoryczna dotyczyła rynku lepiszczy asfaltowych w Polsce, na której omawiano m.in. sprzedaż krajową i międzynarodową, aktualną sytuację na rynku przewozów asfaltów oraz kwestie prawne związane z realizacją inwestycji drogowych. Panel dyskusyjny, w którym wzięli udział: Małgorzata Kowalska (Orlen Asfalt), Marcin Okołotowicz (Unimot Bitumen), Lesław Pachulski (LW-Trans, ZDW), Marek Makowski (ZDP), Ewelina Karp-Kręglicka (PSWNA, Budimex), pozwolił na pogłębienie tematu, a uczestnicy mieli okazję zadawać pytania i dzielić się swoimi doświadczeniami. Kolejne sesje były poświęcone trwałości nawierzchni asfaltowych oraz ochronie środowiska i dekarbonizacji w zakresie nawierzchni asfaltowych. W trakcie prezentacji omawiano innowacyjne technologie, przypadki długoterminowej oceny nawierzchni, a także nowe metody recyklingu materiałów asfaltowych. Dyskusje po każdej sesji pozwoliły na wymianę poglądów i wniosków. Ostatni dzień konferencji skupił się na pozacenowych kryteriach wyboru ofert w sektorze drogowym oraz innowacjach w technologiach asfaltowych i recyklingu mieszanek SMA. Dyskusje panelowe oraz prezentacje wprowadzające pozwoliły na lepsze zrozumienie zagadnień związanych z zielonymi przetargami oraz najnowszymi osiągnięciami technologicznymi w sektorze asfaltowym. Cykl Forum Dni Asfaltu niewątpliwie przyczynił się do integracji ekspertów z branży, a także stanowił ważne forum do rozmów i dyskusji, które mogą mieć istotny wpływ na dalszy rozwój sektora asfaltowego w Polsce.

 

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.