Reklama

Co w nauce piszczy? Kruszywa w świetle publikacji w kraju i na świecie

W tab. 4 przedstawiono czasopisma zarejestrowane w bazie WoS, w których polscy autorzy najczęściej publikują artykuły związane z kruszywami. Na zielono zaznaczono czasopisma naukowe, które są wydawane przez krajowe jednostki. Najpopularniejszym czasopismem jest „Gospodarka Surowcami Mineralnymi” z udziałem 10,27% wszystkich artykułów. Na liście 20 najpopularniejszych czasopism naukowych, w których znajduje się ponad 50% artykułów, jest w sumie siedem czasopism z Polski. Należy także nadmienić, że w zestawieniu podane są także publikacje pochodzące z cyklicznych sympozjów i konferencji o zasięgu międzynarodowym – łącznie sześć takich wydarzeń z sumarycznym udziałem 9,6%. Krajowe czasopisma w tym zestawieniu łącznie posiadają udział 23,29%.

Obszary badawcze dominujące wśród polskich publikacji zostały przedstawione w tab. 5. Analizując te dane, można stwierdzić, że wśród obszarów badawczych w Polsce dominują przeróbka surowców, mineralogia i inżynieria materiałowa. W przypadku publikacji krajowych, podobnie jak w publikacjach zagranicznych, również występują obszary na pierwszy rzut oka niezwiązane z branżą kruszywową, jak stomatologia i medycyna, ale udział tych dziedzin w całości publikacji krajowych jest niewielki, chociaż zauważalny.

Publikacje krajowe dotyczące tematyki kruszyw powstawały także w ramach międzynarodowej współpracy. Wśród 10 najczęściej afiliowanych w tym względzie krajów znajdują się: Niemcy (22 publikacje), USA (20), Francja (17), Słowacja (16), Rosja i Szwajcaria (po 14), Anglia, Czechy i Ukraina (po 13), Włochy (11), Japonia (9), Hiszpania, Izrael i Kanada (po 7) oraz Belgia (6 publikacji).

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Sylwia Cichocka: Ćwierć wieku działalności ZDP w Koninie to suma dokonań wielu ludzi

Sylwia Cichocka, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Koninie, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” podsumowuje 25 lat działalności ZDP, opisując kluczowe osiągnięcia i plany na przyszłość. Podkreśla znaczenie inwestycji w infrastrukturę drogową, takich jak przebudowa kilkudziesięciu kilometrów dróg, modernizacja mostów oraz wprowadzenie rozw...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.