Reklama

Blokowanie się otworów sitowych przesiewaczy

Niniejsza praca opisuje proces blokowania się otworów sitowych w przesiewaczach oraz przedstawia wpływ właściwości materiałów sypkich i maszyn przesiewających na ten proces. Są to przede wszystkim kształt i rozmiary ziaren, zawartość tzw. ziaren trudnych, zbliżonych rozmiarami do wymiaru otworu sita, oraz parametry dynamiczne samego przesiewacza opisywane jego wskaźnikiem podrzutu.

Zjawisko blokowania się (zatykania) otworów sitowych jest zjawiskiem niekorzystnym, ale nieuniknionym przy procesie przesiewania. Dotyczy wszystkich użytkowników sit, niezależnie od tego, w jakim urządzeniu dane sito jest zainstalowane. Proces blokowania oczek w sicie polega na grzęźnięciu ziaren nieco większych od ich wymiaru w tych otworach. Powoduje to wykluczenie zablokowanych otworów z czynnej powierzchni sita, a tym samym zamyka je dla przepływu klasy dolnej. Zablokowane oczka sitowe to takie, z których ziarna samorzutnie nie wylecą w czasie pracy przesiewacza. Natomiast w przypadku sit laboratoryjnych zablokowane otwory to te, z których ziarna nie wypadną po odwróceniu sita do góry dnem. Podczas przesiewania materiałów ziarnistych w warunkach przemysłowych często dochodzi do znacznego zablokowania otworów sitowych (niekiedy do ponad połowy). Jest to zjawisko znacznie obniżające wydajność procesu przesiewania.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Masz możliwość korzystania z materiałów w strefie: „Pliki do pobrania”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Ewelina Karp-Kręglicka: Spodziewamy się kumulacji inwestycji budowlanych

Ewelina Karp-Kręglicka, prezeska PSWNA, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” opowiada o kluczowych celach stowarzyszenia, omawia znaczenie standardów ESG oraz zachęca kobiety do aktywnego działania w sektorze budowlanym, zwracając uwagę na ich atuty i rolę w przyszłości branży. Porusza także zagadnienia dot. rozwoju technologii niskoemisy...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.