Reklama

Artur Widłak: Budownictwo zaczyna się u nas

Polski Związek Producentów Kruszyw już od 30 lat skupia przedsiębiorców produkujących kruszywa, wydobywających kopaliny do ich produkcji oraz firmy związane z branżą – dostawców usług oraz maszyn i urządzeń, jak również instytutów naukowo-badawczych. Artur Widłak, Prezes zarządu Polskiego Związku Producentów Kruszyw, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dotyczące jubileuszu Związku, zmian w branży, zaplecza kruszywowego naszego kraju, a także ochrony środowiska.

KRU_3_23_wywiad_z_Arturem_Widlakiem_FOT_1

Stoi Pan na czele Polskiego Związku Producentów Kruszyw. Organizacja ta obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. Proszę przyjąć serdeczne gratulacje od redakcji z okazji jubileuszu!

Artur Widłak: Mam zaszczyt i przyjemność kierować związkiem w czasie tej okrągłej rocznicy i w imieniu Związku bardzo dziękuję. Niezmiernie się cieszę, że 15 czerwca mogliśmy w Kielcach celebrować tę rocznicę wraz z licznym gronem naszych współpracowników, zarządów, interesariuszy, zaprzyjaźnionych stowarzyszeń oraz przedstawicieli uczelni wyższych i instytutów naukowych. Budownictwo zaczyna się u nas – takie słowa towarzyszyły nam w tracie naszej uroczystości. Chciałbym, aby przez następne lata wzrastała świadomość społeczna i nie były to tylko słowa, a rozumienie zależności życia gospodarczego i społecznego i akceptacja tych zależności dla dobra wspólnego.

Jakie są Pańskie refleksje związane z jubileuszem?

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Arkadiusz Madaj: Jak pogodzić potrzeby gospodarcze i społeczne z chęcią zachowania historycznych obiektów?

Dr hab. inż. Arkadiusz Madaj, prof. PP, w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” szczegółowo omawia powody powołania oraz cele działania Zespołu ds. Zabytkowych Obiektów Mostowych, którego jest kierownikiem. Wskazuje również na potrzebę stworzenia rejestru obiektów wymagających ochrony, opracowania wzorcowych specyfikacji technicznych oraz zapew...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.