Reklama

Zwycięzcy minionych edycji – Konkurs Mostowy im. Maksymiliana Wolffa!

W tym roku redakcja czasopisma „Mosty” organizuje XV edycję Konkursu Mostowego im. Maksymiliana Wolffa. To wydarzenie, które przyciąga uwagę inżynierów, architektów i miłośników konstrukcji od lat. W tym materiale przyjrzymy się zwycięskim obiektom, które triumfowały w konkursie od 2021.

Rok 2021

Kategoria: realizacja projektu mostu drogowego lub kolejowego (rozpiętość przęsła powyżej 70 m)

Most Południowy im. Anny Jagiellonki nad rzeką Wisłą w Warszawie w ciągu drogi ekspresowej S2 (Południowa Obwodnica Warszawy)- Egis International S.A.

Most Południowy im. Anny Jagiellonki nad rzeką Wisłą w Warszawie w ciągu drogi ekspresowej S2 (Południowa Obwodnica Warszawy)- Egis International S.A.

Budowę mostu Południowego w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy (POW) oficjalnie rozpoczęto dnia 21.06.2017 r. Oddany do użytkowania Most Południowy im. Anny Jagiellonki – roboczo nazwany MG04 – jest jednym z największych mostów drogowych w Polsce. Jego formę architektoniczną (narzuconą zapisami decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia) stanowi sprężony pomost o ”płaskiej konstrukcji”.

Kategoria: realizacja projektu mostu drogowego lub kolejowego (rozpiętość przęsła poniżej 70 m)

Estakada drogowa ES-02 w ciągu drogi ekspresowej nr 7 w km 629+786,58 (jezdnia prawa) i w km 629 +794,46 (jezdnia lewa)- Mota-Engil Central Europe.

Estakada drogowa ES-02 w ciągu drogi ekspresowej nr 7 w km 629+786,58 (jezdnia prawa) i w km 629 +794,46 (jezdnia lewa)- Mota-Engil Central Europe

Estakada została wybudowana przez firmę Mota-Engil Central Europe S.A. w 2021 roku wg. projektu firmy MP RB Sp z o.o. Zrealizowany dwujezdniowy obiekt przeznaczony jest do przeprowadzania ruchu samochodowego w ciągu drogi ekspresowej nr S7 w km 629+786,58 nad istniejącą linią kolejową nr 8 Warszawa Zachodnia – Kraków Główny, rzeką Szreniawą oraz drogami powiatowymi.

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.