Reklama

Jacek Kawalec: Przyszłość stosowania geosyntetyków jest bardzo obiecująca

Dr inż. Jacek Kawalec, prezydent Polskiego Stowarzyszenia Geosyntetycznego, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” omawia kluczowe aspekty rozwoju i zastosowań geosyntetyków. Na podstawie swojego trzydziestoletniego doświadczenia w branży dzieli się obserwacjami na temat tej dziedziny, wskazując na jej najnowsze technologie i potrzeby.

W 2019 r. wspominał Pan w rozmowie opublikowanej na łamach „Magazynu Autostrady”, że mija 25 lat, odkąd zajmuje się Pan praktycznymi zastosowaniami geosyntetyków. Łatwo więc policzyć, że w tym roku obchodzi Pan jubileusz 30-lecia pracy zawodowej. Towarzyszą Panu refleksje związane z tą rocznicą?

Jacek Kawalec: Minione pięć lat to okres niezwykle intensywny i bogaty w nowe doświadczenia oraz wyzwania. Miałem okazję uczestniczyć w wielu skomplikowanych projektach, które pozwoliły mi na zebranie zupełnie nowych doświadczeń oraz na zapoznanie się z doświadczeniami wielu innych osób, które spotkałem w tym okresie. Te spotkania były dla mnie niezwykle cenne, ponieważ mogliśmy wymienić się doświadczeniami, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego. W szczególności wspomnę tu o organizacji eventów w Warszawie, które miały miejsce w ciągu ostatnich pięciu lat. To właśnie takie wydarzenia, w szczególności konferencja EuroGeo7, dały mi możliwość rozwoju organizacyjnego i kontaktu z szerokim gronem specjalistów z branży. Nie tylko uczestniczyłem w organizacji kongresu o takiej skali, ale w tym czasie brałem również udział we wdrożeniu zupełnie nowego typu georusztu wielokształtnego na rynki światowe. Było to fascynujące doświadczenie, w którym uczestniczyłem od fazy badań, przez procesy testowe, aż po finalne wdrożenie. Obserwowanie tego procesu oraz aktywne uczestniczenie w nim było dla mnie fascynujące.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Arkadiusz Madaj: Jak pogodzić potrzeby gospodarcze i społeczne z chęcią zachowania historycznych obiektów?

Dr hab. inż. Arkadiusz Madaj, prof. PP, w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” szczegółowo omawia powody powołania oraz cele działania Zespołu ds. Zabytkowych Obiektów Mostowych, którego jest kierownikiem. Wskazuje również na potrzebę stworzenia rejestru obiektów wymagających ochrony, opracowania wzorcowych specyfikacji technicznych oraz zapew...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.