Reklama

A2 Warszawa – Kukuryki, odc. IV od węzła Groszki – węzła Siedlce Zachód (dawniej Gręzów)

Odcinek A2 Groszki – Siedlce Zachód (odc. IV) jest częścią projektu budowy autostrady A2 Mińsk Mazowiecki – węzeł Siedlce. Projekt realizowany jest w latach 2021-2025 w ramach „Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. z perspektywą do 2033 r.”.

Autostrada A2 na odcinku od węzła Groszki (bez węzła) do węzła Siedlce Zachód (bez węzła) jest zlokalizowana na terenie województwa mazowieckiego, w powiatach: węgrowskim, siedleckim, na obszarze gmin: Grębków, Kotuń. Inwestorem jest Oddział GDDKiA w Warszawie. Wykonawcą projektu jest STECOL Corporation, a nadzór inwestorski nad realizacją sprawuje firma AYESA Polska Sp. z o.o. Wykonawcą studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe było konsorcjum złożone z trzech firm: DHV Polska Sp. z o.o. jako lider, oraz MGGP S.A. i DRO – Konsult Sp. z o.o. jako partnerzy. Inwestycja jest finansowana z „Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”, a dofinansowanie trzech odcinków Mińsk Maz.-Siedlce Zach wynosi 233 699 000,00 zł. Projekt realizowany jest w systemie „Projektuj i buduj”.

Opis inwestycji

Podstawowe parametry techniczne autostrady A2 na omawianym odcinku to: klasa techniczna A, prędkość projektowa 120 km/h, kategoria ruchu KR7 oraz nośność nawierzchni 115 kN/oś. Szerokość jezdni wynosi 7,50 m, z docelowym poszerzeniem do 11,25 m. Projekt przewiduje również budowę pasów awaryjnych, poboczy gruntowych oraz pasa dzielącego. Pochylenie podłużne nie przekracza 4%, a pochylenie poprzeczne jezdni wynosi minimum 2,5%. Skrajnia pionowa wynosi 5,0 m. Budowa autostrady w większości odbywa się w nowym śladzie. W ramach budowy wykonano m.in. wzmocnienie podłoża oraz przebudowę istniejącej sieci dróg, które były w kolizji z planowanym odcinkiem. Dodatkowo zrealizowano budowę systemu odw...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Arkadiusz Madaj: Jak pogodzić potrzeby gospodarcze i społeczne z chęcią zachowania historycznych obiektów?

Dr hab. inż. Arkadiusz Madaj, prof. PP, w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” szczegółowo omawia powody powołania oraz cele działania Zespołu ds. Zabytkowych Obiektów Mostowych, którego jest kierownikiem. Wskazuje również na potrzebę stworzenia rejestru obiektów wymagających ochrony, opracowania wzorcowych specyfikacji technicznych oraz zapew...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.