Reklama

Projektowanie dróg w XXI wieku

Meg Davis, Industry Marketing Director, Road, Bentley Systems

Cyfrowe bliźniaki stają się jednym z najważniejszych trendów technologicznych w infrastrukturze transportowej ze względu na ich potencjał w zakresie usprawniania projektów, wizualnego rozszerzania współpracy oraz zwiększenia niezawodności i wydajności majątku trwałego.

Cyfrowy bliźniak to cyfrowa reprezentacja fizycznego majątku trwałego, procesu lub systemu, jak również ich danych inżynierskich, co umożliwia użytkownikom zrozumienie i modelowanie ich wydajności. Cyfrowe bliźniaki są stale aktualizowane danymi z wielu źródeł, co odróżnia je od statycznych modeli 3D.

Wykonawcy, firmy budowlane oraz zarządcy dróg i mostów mogą wykorzystać cyfrowe bliźniaki, aby umożliwić zespołom projektowym lepszy wgląd w projekt. Cyfrowe bliźniaki pozwalają również zarządcom i właścicielom zrozumieć konsekwencje decyzji projektowych na wczesnym etapie procesu i pomóc im osiągnąć lepszą wydajność w całym cyklu życia majątku trwałego. Podczas planowania, projektowania i budowy nowej drogi, mostu lub ich znacznej modernizacji cyfrowe bliźniaki projektu mogą zoptymalizować projekt zgodnie z wymaganiami operacyjnymi i zmniejszyć ryzyko opóźnienia budowy poprzez symulację.

Właściciele i zarządcy mogą łatwiej zarządzać infrastrukturą, gdy dane z urządzeń podłączonych do Internetu Rzeczy (IoT), takich jak drony, dzięki ciągłym pomiarom umożliwiają śledzenie zmian majątku trwałego w czasie rzeczywistym i ich cyfrową reprezentację. Ta przejrzystość pomaga właścicielom ustalać priorytety i lepiej zarządzać procesem utrzymania lub modernizacji. Korzystanie z dronów i robotów wraz z wizualizacją komputerową opartą na sztucznej inteligencji oraz automatyzacja zadań inspekcyjnych przy użyc...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Jakie wymagania muszą spełnić plany ruchu kopalń odkrywkowych przed ich zatwierdzeniem przez WUG? Piotr Litwa: W działalności górniczej istnieje ściśle określone pojęcie „Planu ruchu zakładu”. Jest to opracowany przez przedsiębiorcę i zatwierdzony przez właściwego miejscowo dyrektora OUG dokument, na podstawie którego prowadzony jest ruch zakład...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.