Reklama

Marcin Opaliński: Nasza historia właśnie się rozpoczęła

Obecnie, od 2019 r., to wykonawcy decydują o technologii budowy drogi w systemie „Projektuj i buduj”. Trudności technologiczne w zastosowaniu betonu skłaniają do wyboru znanych i sprawdzonych rozwiązań związanych z wykorzystaniem asfaltu. Ze znanych mi opinii, firmy drogowe zgodnie twierdzą, że asfalt jest najlepszym budulcem dla polskich dróg i daje szeroki wachlarz zastosowań. Taki trend stanowi szansę na większe zużycie asfaltu oraz potencjał dla zwiększania wolumenów sprzedaży przez UNIMOT Bitumen.

Henry Ford powiedział kiedyś, że „Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej”. Podziela Pan te słowa? Czym dla Pana jest innowacyjność?

Marcin Opaliński: W pełni podzielam tę tezę i wprost niewiarygodne, jak jest aktualna obecnie. Wdrożenie nowego lub znacząco udoskonalonego produktu, czy to wyrobu, usługi lub procesu, nowej strategii marketingowej lub nowej metody organizacyjnej w praktyce, organizacji miejsca pracy lub relacji z otoczeniem – to podręcznikowe ujęcie terminu „innowacyjność”. Dla mnie innowacyjność to o ile nie konieczność, to z pewnością istotny czynnik pozwalający osiągać przewagę konkurencyjną. Za podstawowe cechy charakteryzujące organizację ubiegającą się o miano innowacyjnej uważam: szybkość w podejmowaniu decyzji, sięganie po wnioski z wielu różnych źródeł danych, wyznaczanie właściwych priorytetów, odpowiednią kulturę organizacji oraz koncentrację na zaspokajaniu potrzeb klientów. Taką właśnie organizację chciałabym budować i uważam, że jest do tego olbrzymi potencjał.

Prowadzenie działalności według idei zrównoważonego rozwoju jest aktualnie jedną z kluczowych zasad prowadzenia firm....

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Reklama

Wywiady

Arkadiusz Madaj: Jak pogodzić potrzeby gospodarcze i społeczne z chęcią zachowania historycznych obiektów?

Które wyzwania związane z ochroną zabytkowych konstrukcji mostowych w Polsce uważa Pan za najistotniejsze? Arkadiusz Madaj: Za najistotniejsze uważam stworzenie kryteriów kwalifikacji obiektów jako obiekty zabytkowe oraz opracowanie ogólnych zasad ich utrzymania, w tym remontów czy przebudowy, oraz ustalenie sposobu oceny ich przydatności do dal...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.