Reklama

Jacek Kawalec: Naszym celem jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń

Dr inż. Jacek Kawalec jest od ponad 25 lat związany z Politechniką Śląską oraz Polskim Komitetem Geotechniki. Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Geosyntetycznego w rozmowie z Anną Górską-Zychlą z „Magazynu Autostrady” odpowiada na pytania dotyczące Europejskiej Konferencji Geosyntetycznej, EuroGeo7, oraz polskiej branży geosyntetycznej.

Jacek Kawalec: Naszym celem jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń
19-22 września 2021 r. w Warszawie odbędzie się organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Geosyntetyczne „Europejska Konferencja Geosyntetyczna EuroGeo7”, której celem jest przybliżenie problematyki geosyntetyków. To największa tego typu inicjatywa w Polsce?

Jacek Kawalec: EuroGeo7 nie jest inicjatywą stricte polską. To wydarzenie organizowane w ramach działalności międzynarodowego stowarzyszenia geostyntetycznego. Cyklicznie co 4 lata przygotowywana jest Międzynarodowa Konferencja Geosyntetyczna. Każde ze spotkań odbywa się w innym kraju w różnych częściach świata. Aby wypełnić przestrzeń pomiędzy tymi wydarzeniami, przygotowywane są spotkania regionalne. Ostatnie światowe wydarzenie odbyło się w 2018 roku. Na wiosnę 2020 roku zaplanowano konferencję amerykańską, która miała się odbyć w Rio de Janeiro w Brazylii. Następnie jesienią tego samego roku planowana była Europejska, czyli EuroGeo, która została przesunięta na wrzesień 2021 roku. Po wydarzeniu europejskim miały odbyć się GeoAsia i w perspektywie kilku kolejnych miesięcy GeoAfrica.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.