Reklama

Proekologiczne rozwiązania w budownictwie drogowym

25 października odbyło się trzecie spotkanie w ramach Ogólnopolskiego Forum Administracji Dróg Publicznych, tym razem pod hasłem „Proekologiczne rozwiązania w budownictwie drogowym”. Wydarzenie zgromadziło licznych przedstawicieli samorządów lokalnych, inżynierów drogowych, ekologów oraz specjalistów związanych z branżą drogową. Forum miało na celu omówienie nowatorskich i proekologicznych rozwiązań w budownictwie drogowym oraz wymianę doświadczeń i najlepszych praktyk.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się od wystąpienia przedstawicieli firmy TPA, Sławomira Bednarza oraz Pawła Klimaszewskiego, którzy zaprezentowali referat dotyczący wykorzystania materiałów z recyklingu w budownictwie drogowym. Omówili technologię mieszanek mineralno-asfaltowych z GRA, mieszanek MCE, oraz asfaltu modyfikowanego gumą. Następnie przemawiali Łukasz Dytrych, Wojciech Węzik oraz Jerzy Kwiecień z firmy PGE Ekosewis, którzy omówili proekologiczne produkty na bazie UPS dedykowane inżynierii lądowej.

W trakcie drugiej części spotkania wygłoszono kolejne dwa referaty. Pierwszy z nich został przedstawiony przez Przemysława Zaprzalskiego z Grupy RECYKL, który omówił wykorzystanie tekstyliów i re-granulatów SBR w nawierzchniach asfaltowych. Ostatnią prezentację pt. „Kompleksowa budowa sieci tras rowerowych i urządzeń UTO w województwie warmińsko-mazurskim” wygłosiły Izabela Litwińczyk-Wieczorek oraz Ewa Wojciechowska z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Podczas spotkania podkreślono istotę dalszej współpracy i wymiany doświadczeń między samorządami oraz podmiotami z branży drogowej. Forum wyraźnie przyczyniło się do zwiększenia świadomości i zaangażowania w zakresie proekologicznych rozwiązań w budownictwie drogowym, co umożliwi poprawę jakości życia mieszkańców oraz ochronę środowiska naturalnego.

Reklama

Wywiady

Arkadiusz Madaj: Jak pogodzić potrzeby gospodarcze i społeczne z chęcią zachowania historycznych obiektów?

Dr hab. inż. Arkadiusz Madaj, prof. PP, w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” szczegółowo omawia powody powołania oraz cele działania Zespołu ds. Zabytkowych Obiektów Mostowych, którego jest kierownikiem. Wskazuje również na potrzebę stworzenia rejestru obiektów wymagających ochrony, opracowania wzorcowych specyfikacji technicznych oraz zapew...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.