Reklama

XXIX Sympozjum Cynkownicze

15-17.05.2024 r. w Jachrance odbyła się dwudziesta dziewiąta edycja Sympozjum Cynkowniczego organizowane przez Polskie Towarzystwo Cynkowniczego. Było poświęcone nie tylko najnowszym trendom i technologiom w branży cynkowniczej, ale także uczczeniu 30-lecia PTC.

Wydarzenie rozpoczęło się od Zwyczajnego Walnego Sprawozdawczego Zebrania Członków PTC, podczas którego omówiono najważniejsze sprawy organizacyjne i cele na nadchodzące lata. Oficjalne otwarcie sympozjum zainaugurował Prezes PTC, Grzegorz Kowalik, który serdecznie powitał wszystkich gości. W ramach głównej sesji Generał Mieczysław Bieniek wygłosił przemówienie na temat współczesnej sytuacji bezpieczeństwa międzynarodowego, podkreślając znaczenie przywództwa i zarządzania w sytuacjach kryzysowych. Podczas sesji merytorycznych, odbywających się w ramach wydarzenia, eksperci z różnych dziedzin branży cynkowniczej przedstawiali nowoczesne rozwiązania, technologie oraz aktualne wyzwania stojące przed sektorem. W pierwszym panelu Piotr Barczyk (ZGH Bolesław S.A.) oraz Romuald Block (Huta Cynku „Miasteczko Śląskie” S.A.) przedstawili specyfikę działalności swoich firm, ze szczególnym uwzględnieniem technologii cynkowania. Murray Cook (EGGA-Galvanizing Europe) zaprezentował współpracę europejskiej branży cynkowniczej, podkreślając znaczenie integracji i wspólnych inicjatyw dla przyszłości sektora. W drugim panelu Agnieszka Królikowska omówiła zalety powłok cynkowych zanurzeniowych jako efektywne powłoki ogniochronne, a Petr Strzyž (Asociace Českých a Slovenských Zinkoven) przedstawił różnorodność zastosowań powłok cynkowych w praktyce. Tomasz Płociński (Politechnika Warszawska) przedstawił najnowsze możliwości badawcze swojego wydziału, skupiając się na innowacyjnych podejściach do technologii cynkowania. W trzecim panelu Karina Sęp (Glencore Polska Metals) omówiła strategię „Mapy Managera”, która koncentruje się na efektywnym zarządzaniu w sektorze cynkowniczym. Matteo Simoncelli (SIRIO s.r.l.) przedstawił zaawansowane technologie, takie jak Hybrid Furnace, które mają na celu zwiększenie efektywności i redukcję śladu węglowego w procesach cynkowania. Agata Paul (Arena Tax) przedstawiła korzyści związane z fundacjami rodzinnymi w branży cynkowniczej, a Tomasz Świerczyński (Stockmeier Chemie) przedstawił innowacyjne podejścia w przygotowaniu powierzchni przed cynkowaniem, kładąc nacisk na zrównoważony rozwój. Elżbieta Cupiał (CHEM-PROTECT CYRANKA) omówiła procesy pomocnicze w cynkowaniu ogniowym, kluczowe dla osiągnięcia wysokiej jakości powłok. Po zakończeniu części merytorycznej uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w rejsie po Zalewie Zegrzyńskim, podczas którego kontynuowano dyskusje branżowe w mniej formalnej atmosferze.

Galeria

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.