Bezpieczne nawierzchnie zimą. Skuteczne zimowe utrzymanie dróg!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zbiór materiałów poświęconych zimowemu utrzymaniu dróg.

Technika odśnieżania dróg

technika-odsniezania-drog-fot.1.

Technika odśnieżania dróg uzależnia się od obszaru, na którym dana droga lub ulica występuje. Specyficznym obszarem do odśnieżania są tereny objęte szkodami górniczymi oraz wszelkimi innymi przełomami wynikającymi ze specyfiki prowadzenia prac wydobywczych zarówno tych podziemnych, jak i odkrywkowych.


Środki chemiczne stosowane podczas zimowego utrzymania dróg

Fot. iStock

W artykule dokonano przeglądu najważniejszych środków chemicznych stosowanych do zimowego utrzymania dróg w Polsce.


Zimowe oczyszczanie ulic i jezdni

MAU_6_23_UTRZYMANIE_DROG_W_SEZONIE_2023-2024_iStock-1297395627
Fot. iStock

Zimowe oczyszczanie ulic obejmuje usuwanie śniegu z ulic i zwalczanie śliskości zimowej. Zadania te mają specjalny charakter i różnią się w zasadniczy sposób od oczyszczania w okresie letnim nie tylko technologią, ale także stopniem trudności w ich realizacji.

Wywiady

Marek Makowski: Ważne są regularne spotkania i wymiana doświadczeń

Marek Makowski, Przewodniczący Krajowej Rady Zarządców Dróg Powiatowych, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” koncentruje się na tematyce zarządzania infrastrukturą drogową na poziomie lokalnym w Polsce. Opowiada o wyzwaniach, celach i sukcesach związanych z działalnością Rady. Omawia także kwestie związane z tzw. modernizacją i bezpieczeńst...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.