Urządzenia zabezpieczające obiekty inżynierskie

Zgodnie z obowiązującymi przepisami na obiektach inżynieryjnych montowane są bariery i balustrady zabezpieczające przed zjechaniem pojazdu poza krawędź obiektu czy przed upadkiem człowieka z wysokości. Podnosząc poziom bezpieczeństwa, wykonuje się także zabezpieczenia prześwitów między obiektami.

Obiekty inżynierskie powinno się wyposażać w szereg urządzeń gwarantujących bezpieczeństwo ich użytkowników. Urządzenia te oprócz pożądanych, właściwych parametrów technicznych powinny być dostosowane do rodzaju konstrukcji mostowej, na której zaistnieją. Ważna jest ich trwałość eksploatacyjna. A także łatwość wymiany poszczególnych sekcji czy odbiór wizualny całościowej postaci bryły budowli zintegrowanej z elementami wyposażenia.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Zbigniew Tabor: Aby zarządzać drogami, potrzebna jest wizja

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” podzielił się refleksjami na temat swojej 25-letniej kariery oraz ewolucji branży drogowej w Polsce. Jego osiągnięcia, takie jak budowa nowoczesnego zarządu dróg oraz wdrożenie Wytycznych Technicznych ZDW, stały się fundamentem rozwoju i...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.