Tomasz Żuchowski: Nie mamy się czego wstydzić, jeśli chodzi o drogi

Od momentu powołania Tomasza Żuchowskiego na stanowisko p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad minęło pięć lat. W rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” dzieli się on swoimi spostrzeżeniami nt. pracy w GDDKiA, a także opowiada o wyzwaniach, osiągnięciach i pasji, które napędzają rozwój nowoczesnej sieci infrastrukturalnej.

Tomasz Żuchowski p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad

30 sierpnia 2023 r. minie 5 lat, odkąd został Pan powołany na stanowisko p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Pamięta Pan, jaka była Pańska pierwsza decyzja dotycząca usprawnienia infrastruktury drogowej?

Tomasz Żuchowski: Chyba nie umiałbym wskazać tej pierwszej… Każdego dnia w GDDKiA podejmujemy decyzje, zaczynając od tych dotyczących detali, poprzez te kierunkowe i strategiczne. Najtrudniejsze są te wymagające nie tylko odwagi, determinacji, ale zwłaszcza odpowiedzialności. Dlatego trudno jest wskazać jedną czy dwie kluczowe, a tym bardziej pierwszą. Wiem jednak, że kiedy współpracuje się na co dzień z profesjonalistami i pasjonatami, łatwiej jest takie decyzje podejmować i stawiać przed sobą samym i przed zespołem kolejne wyzwania. Trzeba pamiętać, że każde dokonanie to praca zespołowa, wiele instytucji, podmiotów, dziesiątki uzgodnień setki osób pracujących przy danym projekcie. Za to wszystko tym, którzy z nami współpracują i tę odpowiedzialną pracę wykonują, serdecznie dziękuję, a tych niezadowolonych z tempa zmian, zakresu naszych działań bądź rozczarowanych prosz...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Kamila Czaja: Zero tolerance for compliance

1 czerwca 2023 r. Kamila Czaja objęła stanowisko Dyrektor Generalnej Volvo Maszyny Budowlane Polska. Jej współpraca z Volvo Construction Equipment trwa od 2010 r. Przez ostatnie lata pracowała w Belgii i Szwecji na stanowiskach związanych z: zarządzaniem systemami produkcji, jakością, bezpieczeństwem, planowaniem sprzedaży i produkcji oraz lean ...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.