Przeczytaj list z życzeniami na Dzień Mostowca od Prof. dr. hab. inż. Adama Wysokowskiego, Przewodniczącego Związku Mostowców RP

Z okazji Dnia Mostowca Adam Wysokowski, Przewodniczący ZMRP, w imieniu Krajowej Rady i Zarządu przekazuje najserdeczniejsze życzenia!

Szanowni Państwo.
Drodzy Mostowcy!

Z okazji Dnia Mostowca chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim inżynierom mostowym. Wasza rola w budowaniu mostów, dosłownie i w przenośni, jest kluczowa dla zapewnienia płynności komunikacji, bezpieczeństwa i rozwoju infrastruktury. W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie, inżynierowie mostowi stają w obliczu nowych wyzwań i możliwości dzięki postępowi w dziedzinie materiałów i technologii. Wasza cierpliwość, trud i determinacja w tej dziedzinie są nieocenione, gdyż pracujecie nad konstrukcjami, które nie tylko muszą być wytrzymałe i bezpieczne, ale również funkcjonalne i estetyczne.

Mosty symbolizują podobnie jak Wy, Mostowcy, wytrzymałość, trwałość i solidność. Wasza praca obejmuje wszystkie etapy życia tych konstrukcji, od planowania po utrzymanie, i każdy z tych etapów jest równie ważny. Dzięki Waszej pracy, nasze mosty stają się integralną częścią naszego otoczenia, nie tylko jako konstrukcje użyteczne, ale również wybitne dzieła sztuki inżynierskiej. Niech przysłowie mówiące o tym, że „most zauważa się wtedy, gdy go zabraknie”, nigdy nie dotyczy Waszych dokonań.

Życzę Wam, drodzy inżynierowie mostowi, dalszych sukcesów, inspiracji i wytrwałości w Waszej pracy. Niech Wasze mosty będą dla Was satysfakcją i służą nam ludziom jak najdłużej.

Szczęśliwego Dnia Mostowca!

W imieniu Krajowej Rady i Zarządu:

Adam Wysokowski
Przewodniczący ZMRP

Przeczytaj również: TBM Faustyna na półmetku drążenia trzeciego tunelu między Żabieńcem a Kozinami

Wywiady

Zbigniew Tabor: Aby zarządzać drogami, potrzebna jest wizja

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” podzielił się refleksjami na temat swojej 25-letniej kariery oraz ewolucji branży drogowej w Polsce. Jego osiągnięcia, takie jak budowa nowoczesnego zarządu dróg oraz wdrożenie Wytycznych Technicznych ZDW, stały się fundamentem rozwoju i...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.