Prace budowlane przy wiadukcie w Dzierzgoniu

Rozpoczęły się prace budowlane przy wiadukcie w ciągu DW515 nad nieczynną linią kolejową. Ich głównym celem jest dopuszczenie ruchu ciężarowego na obiekcie oraz wyznaczenie bezpiecznego przejścia dla pieszych.

Prace budowlane przy wiadukcie w Dzierzgoniu

Pierwszy etap prac przy zabezpieczeniu wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 515 w Dzierzgoniu zakładał wykonanie ekspertyzy wraz z opracowaniem projektu jego zabezpieczenia. W drugim etapie Wykonawca ma za zadanie wykonanie zaplanowanych robót pod wiaduktem oraz na jego pomoście. W dniu 27.10.2023 r. przekazano plac budowy i rozpoczęło się fizyczne wykonanie zabezpieczeń.

Obecnie wykonawca zorganizował plac budowy i rozpoczął oczyszczanie spodu obiektu. Prace budowlane powinny zakończyć do końca listopada br. Mają one doprowadzić do stanu technicznego umożliwiającego ruch pojazdów ciężarowych do 40 t przy zachowaniu ruchu wahadłowego. Obok jezdni zostanie wyznaczona część obiektu dla ruchu pieszego.

źródło i fot.: ZDW w Gdańsku

Przeczytaj również: Nowy most i kładka dla pieszych w Międzylesiu

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.