Maszyny do naprawy nawierzchni drogowej – rozkładarki mas mineralno-bitumicznych

Maszynami, służącymi do naprawy – odtworzenia – nawierzchni drogowej są, między innymi, rozkładarki mas mineralno-bitumicznych. To jedne z najważniejszych maszyn przeznaczonych do budowy dróg. Bez wątpienia usprawniają w ogromnym stopniu ten proces i pozwalają zmniejszyć nakład czasu i pracy potrzebny do tworzenia infrastruktury drogowej.

Maszyna ta przechodziła i nadal przechodzi wiele zmian konstrukcyjnych, które inżynierowie z całego świata, przez lata testowania, wprowadzali w życie. Aby jeszcze bardziej ułatwić pracę osobom obsługującym rozkładarki, ale przede wszystkim by poprawić jakość i dokładność rozkładania mas mineralno-bitumicznych. Można zauważyć przebieg tego procesu, porównując pierwsze konstrukcje rozkładarek z tymi wyprodukowanymi i pracującymi w dzisiejszych czasach. Po to by zobaczyć, jak rozwiązania konstrukcyjne ewoluowały z biegiem lat.

Wywiady

Konrad Romik: Bezpieczeństwo ruchu drogowego w naszym kraju z roku na rok się poprawia

Konrad Romik, Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w rozmowie z Anną Górską-Zychlą odpowiada na pytania dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, poprawy infrastruktury oraz założeń dążących do zmniejszenia liczby wypadków o połowę do 2030 r. Jak wygląda aktualnie stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce? Konrad R...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.