Kierowcy mogą już korzystać z przebudowanej trasy DK21 ze Słupska do Ustki

Zakończono przebudowę drogi krajowej nr 21 na ok. 13-kilometrowym odcinku ze Słupska do Ustki. Kierowcy mogą już korzystać z przebudowanej trasy, na której położona została nowa nawierzchnia.

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

Specyfika zadania

W ramach prac na DK21 między Słupskiem a Ustką (od granic administracyjnych Słupska do ronda Wileńskiego w Ustce) wykonano nową asfaltową nawierzchnię oraz wzmocniono konstrukcję jezdni wraz z korektą łuków poziomych i pionowych. Ponadto przebudowano skrzyżowania (m.in. w miejscu czterech skrzyżowań zostały wybudowane ronda) oraz zamontowano sygnalizację świetlną. Przedsięwzięcie objęło także przebudowę mostu na Słupi we Włynkówku oraz wybudowanie trzech przepustów.

W ramach inwestycji powstał także ciąg pieszo-rowerowy, nowe chodniki oraz zatoki autobusowe. Zastosowano elementy ochrony środowiska oraz system odwodnienia. Wybudowano też przepusty drogowe o funkcji hydrologicznej, ekologicznej i mieszanej. Przeniesiono również rośliny objęte ochroną.

Cel inwestycji

Dzięki przebudowie drogi krajowej nr 21 ze Słupska do Ustki poprawiliśmy bezpieczeństwo ruchu drogowego, szczególnie w sezonie turystycznym, gdy DK21 cieszy się dużą popularnością wśród kierowców wybierających się nad morze.

Ponadto celem rozbudowy było wzmocnienie nawierzchni drogi z dostosowaniem do nośności 11,5 t/oś.

źródło i fot. GDDKiA

Przeczytaj również: Nowy Dyrektor Oddziału GDDKiA w Łodzi

Wywiady

Zbigniew Tabor: Aby zarządzać drogami, potrzebna jest wizja

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” podzielił się refleksjami na temat swojej 25-letniej kariery oraz ewolucji branży drogowej w Polsce. Jego osiągnięcia, takie jak budowa nowoczesnego zarządu dróg oraz wdrożenie Wytycznych Technicznych ZDW, stały się fundamentem rozwoju i...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.