Kara za nielegalne wydobycie

Ponad 100 tys. zł do budżetu gminy Parchowo musi wpłacić przewodniczący Rady Nadzorczej Wodociągów Miejskich w Bytowie.

fot.: iStock

Łączna kara dla niego to prawie 180 tys. zł, ale reszta, ponad 70 tys. zł, ma trafić do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ustalono, że nielegalnie wydobywał on kruszywo w postaci piasku drobnoziarnistego z niewielką ilością żwiru na swojej działce w Żukówku. Dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Gdańsku stwierdził, że w wyniku nielegalnego wydobywania kruszywa naturalnego powstało rozległe wyrobisko. Wysokość skarpy dochodziła nawet do około 9 m. Prace prowadzone na działce nie miały charakteru niwelacji. Karę wyznaczył Okręgowy Urząd Górniczy.

Źródło: ibytow.pl

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Konrad Romik: Bezpieczeństwo ruchu drogowego w naszym kraju z roku na rok się poprawia

Konrad Romik, Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w rozmowie z Anną Górską-Zychlą odpowiada na pytania dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, poprawy infrastruktury oraz założeń dążących do zmniejszenia liczby wypadków o połowę do 2030 r. Jak wygląda aktualnie stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce? Konrad R...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.