Dwa mosty na Sanie powstaną przy wsparciu rządowych środków

Mosty na Sanie w Jarosławiu i w okolicach Stalowej Woli to ważne dla regionu inwestycje. Mosty powstaną przy wsparciu rządowych środków, w ramach Programu Mosty dla Regionów.

Dwa mosty na Sanie powstaną przy wsparciu rządowych środków

Wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart, i marszałek województwa, Władysław Ortyl, podpisali umowy dotyczące opracowania dokumentacji niezbędnej do budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 Zaklików – Stalowa Wola wraz z budową mostu na rzece San oraz budowy odcinka drogi wojewódzkiej 865 Jarosław – Oleszyce – Cieszanów – Bełżec wraz z przeprawą mostową na Sanie.

Program Mosty dla Regionów

Celem rządowego Programu Mosty dla Regionów jest wsparcie finansowe samorządów w działaniach na rzecz uzupełnienia lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące przeprawy mostowe. W Programie Mosty dla Regionów przeprawy mogą powstawać w ciągach dróg zarządzanych przez samorządy, tj. dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

Program polega na dofinansowaniu z budżetu państwa (80% kosztów kwalifikowalnych) przygotowania dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji umożliwiających realizację inwestycji polegającej na budowie przeprawy mostowej.

źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, GDDKiA
fot.: iStock

przeczytaj również: Projektanci i inżynierowie nadzoru nie chcą dłużej dopłacać do kontraktów

Wywiady

Poprawa bezpieczeństwa w górnictwie zawsze będzie zależała od pracy zespołowej

W 2022 r. Wyższy Urząd Górniczy i podległe mu jednostki organizacyjne obchodzą jubileusz 100-lecia powołania do życia organów polskiego nadzoru górniczego. Z tej okazji w rozmowie z redakcją „Inżynierii Górniczej” dr inż. Adam Mirek, Prezes WUG, który objął to stanowisko pięć lat temu, dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, co ta roczn...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.