Zakończyła się rozbudowa mostu drogowego im. marsz. Józefa Piłsudskiego

Stary, ponad stuletni obiekt, zyskał nowy wygląd i funkcje. Szeroki, ponad czterometrowy ciąg pieszo-rowerowy, punkty widokowe, windy, zejście na plażę oraz pochylnię dla osób mających problemy z poruszaniem się.

Zakończyła się rozbudowa mostu drogowego im. marsz. Józefa Piłsudskiego

Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego leży w ciągu drogi krajowej nr 15. Jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie starego miasta i centrum. Jego rozbudowa  to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych, jaka była realizowana w ostatnim czasie  na mapie komunikacyjnej Torunia.

Prace wykonane w ramach realizacji mostu

W czasie rozbudowy mostu powstało kilka nowych elementów, a niektóre istniejące zmodernizowano. Modernizację niewątpliwie przeszedł ciąg pieszo-rowerowy. Przed przebudową miał zaledwie 2 metry szerokości. W ramach inwestycji wykonano poszerzenie  wsporników chodnikowych, na których z paneli kompozytowych wybudowano zupełnie nowe ciągi piesze i  rowerowe o szerokości  4,2 m. Pozwoliło to na rozdzielenie ruchu pieszego i rowerowego na przeprawie, po obu stronach mostu.

W ramach zadania wyczyszczono i naprawiono oblicowania kamienne przyczółków mostu i filarów, przebudowano sieci zlokalizowane na obiekcie i infrastrukturę techniczną kolidującą z inwestycją. Wykonano naprawy istniejącej płyty pomostu oraz wymieniono uszk...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Konrad Romik: Bezpieczeństwo ruchu drogowego w naszym kraju z roku na rok się poprawia

Konrad Romik, Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w rozmowie z Anną Górską-Zychlą odpowiada na pytania dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, poprawy infrastruktury oraz założeń dążących do zmniejszenia liczby wypadków o połowę do 2030 r. Jak wygląda aktualnie stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce? Konrad R...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.