Wrócił ruch przez most w Ścinawie

Można już przejechać wyremontowanym mostem w Ścinawie w ciągu drogi krajowej nr 36. To oznacza, że zbliżamy się do zakończenia prac związanych z remontem tego ponad 100-letniego obiektu.

Wrócił ruch przez most w Ścinawie

Organizacja ruchu  

Przez ostatni rok ruch przeprowadzano po obiekcie tymczasowym, który powstał w celu poprowadzenia objazdu na czas remontu ponad 100-letniego mostu. Zasadnicze prace remontowe zostały zakończone, dlatego możliwe jest już przełożenie ruchu na starą-nową przeprawę.  

Na obiekcie obowiązuje ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną, a poruszać się po nim mogą w tej chwili pojazdy o całkowitej dopuszczalnej masie do 15 ton. Docelowo, po zakończeniu wszystkich prac przywrócona zostanie pierwotna nośność obiektu do 20 ton. 

Prace wykończeniowe 

Jednocześnie w obrębie mostu wykonawca będzie prowadził prace wykończeniowe. Polegać one będą na likwidacji tymczasowej drogi objazdowej, rozbiórce mostu tymczasowego, budowie docelowej sygnalizacji świetlnej oraz wykonywaniu prac wykończeniowych przy strażnicach. Prace te będą powodować okresowe dodatkowe utrudnienia w ruchu, przede wszystkim przy przywracaniu stanu pierwotnego skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 340 Wołów - Ścinawa. 

Zakres remontu 

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Konrad Romik: Bezpieczeństwo ruchu drogowego w naszym kraju z roku na rok się poprawia

Konrad Romik, Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w rozmowie z Anną Górską-Zychlą odpowiada na pytania dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, poprawy infrastruktury oraz założeń dążących do zmniejszenia liczby wypadków o połowę do 2030 r. Jak wygląda aktualnie stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce? Konrad R...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.